Program


Tomasz Máté, Marley Erickson és Magyar Valentin - A tehetség kötelez

Tomasz Máté, Marley Erickson és Magyar Valentin - A tehetség kötelez

Tomasz Máté Perényi Miklós növendékeként végzett a Zeneakadémia alap- és mesterképzésén, jelenleg a Doktori Iskola hallgatója. Fiatalkora ellenére számos nemzetközi versenyen szerzett díjával bizonyította már tehetségét, szólistaként fellépett a Budapesti Fesztiválzenekarral, a Zuglói Filharmóniával és a Szolnoki Szimfonikusokkal, 2018-ban Junior Prima Díjjal tüntették ki.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, October 03 2022 7:00PM

J. S. Bach: 4. (Esz-dúr) csellószvit, BWV 1010
Schubert: a-moll („Arpeggione”) cselló-zongora szonáta, D. 821
Beethoven: 4. (B-dúr) zongoratrió, op. 11 („Gassenhauer”)
Brahms: 3. (c-moll) zongoratrió, op. 101

Marley Erickson (hegedű), Tomasz Máté (cselló), Magyar Valentin (zongora)

Tomasz Máté Perényi Miklós növendékeként végzett a Zeneakadémia alap- és mesterképzésén, jelenleg a Doktori Iskola hallgatója. Fiatalkora ellenére számos nemzetközi versenyen szerzett díjával bizonyította már tehetségét, szólistaként fellépett a Budapesti Fesztiválzenekarral, a Zuglói Filharmóniával és a Szolnoki Szimfonikusokkal, 2018-ban Junior Prima Díjjal tüntették ki. Két kamarapartnere nevét is ismerheti már a magyar közönség: Marley Erickson – Baráti Kristóf és Kováts Péter tanítványa – idén februárban sikeresen mutatkozott be a Nagyteremben Bach d-moll kettősversenyében, Magyar Valentin pedig nívós versenyeredményei mellett idén Kocsis Zoltán-díjban részesült. Az este folyamán hangszereikkel egyenként csatlakoznak Tomasz Mátéhoz: a cselló intim szólóhangzását a páros, majd hármas kamarazenélés váltja fel. Hasonló építkezés jellemzi a műsor kronológiai elrendezését is, több mint százötven évet felölelve Bachtól Csajkovszkijig.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

TÁMOGATÓ: Ferry Contact Kft.

Our offer


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Suggestions


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.