
STUDIO 5 - TÁNCJÁTÉK
Bella Máté: A pillangó álma
Virágh András Gábor: Triptichon
Solti Árpád: Seven SitCom Episodes
Varga Judit: 13 Lieder (magyarországi bemutató)
Kutrik Bence: The Mandelbrot Riddle
Bella Máté: A pillangó álma
Virágh András Gábor: Triptichon
Solti Árpád: Seven SitCom Episodes
Varga Judit: 13 Lieder (magyarországi bemutató)
Kutrik Bence: The Mandelbrot Riddle
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Mandag, 09. November 2020 19:00
Újházi Gyöngyi, Háry Péter( cselló), Lescsinszky Áron, Monostori Gábor, Kiss Péter (zongora), Szendrey Dániel (kürt), Szűcs Péter (klarinét, basszusklarinét), Molnár Viktor (élő elektronika), Lajhó Gyula (ütőhangszerek)
Koreográfus: Kulcsár Noémi
Táncosok: MTE hallgatói
Bella Máté, Kutrik Bence, Solti Árpád, Varga Judit és Virágh András Gábor, vagyis a Studio 5 évről évre megrendezett, tematikus Solti termi koncertjeit mindig egy cél szervezi: az, hogy a nagyközönség és a kortárs zene között a lehető legtermészetesebb viszony jöjjön létre. E cél elérésének eszközéül most a táncot választották, amelynek ritmikussága, nonverbális eszköztára, az idő által szervezett, sajátos struktúrája oly sok mindenben hasonlít a zeneművek szerkezetére és kifejezőerejére. Immár hatodik tematikus estjükön azt szeretnék megmutatni, hogy a balett, a tánc és a zene kapcsolata a 21. században legalább annyira élő, mint a francia udvari balett és az opera 18. századi összefonódása vagy épp Stravinsky és a Gyagilev-társulat 20. század eleji együttműködése idején volt. A program magyarországi ősbemutatóihoz ennek szellemében Kulcsár Noémi Harangozó Gyula-díjas táncművész készít koreográfiákat a Magyar Táncművészeti Egyetem hallgatóinak segítségével.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.
Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel…
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.