Program


Selmeczi Gábor, ifj. Major István és Báll Dávid kamaraestje

Selmeczi Gábor, ifj. Major István és Báll Dávid kamaraestje

„Nem hittem volna, hogy az, amire ez a kis ember képes, egyáltalán lehetséges ilyen fiatal korban” – jelentette ki állítólag Goethe 1821-ben az alig tizenkét éves Mendelssohn sugárzó tehetségét méltatva. Mi több, a költőfejedelem, aki annak idején a hétéves Mozartot is hallotta játszani, hajlott rá, hogy Mendelssohnt még Mozartnál is többre tartsa.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 4. szombat, 19:00

Akárhogy is, Mendelssohn fantasztikus zsenialitása nemcsak kortársait nyűgözte le, hanem az életművét megöröklő utókort is: szenvedélyes hangú, dús, csaknem szimfonikus hangzásképekkel játszó d-moll triója például 1839-es keletkezése óta a kamarazenei repertoár egyik kulcsdarabja. A kompozíció a mai koncerten a legendás zongoraművész-zeneszerző, Szergej Rahmanyinov tizenkilenc évesen komponált, egy tételes g-moll triójával együtt a Zeneakadémia tanszékvezető tanára és rektorhelyettese, Fekete Gyula Trióját keretezi Ifj. Selmeczi Gábor, Ifj. Major István és a szintén a Zeneakadémián oktató Báll Dávid együttesének összecsiszolt előadásában.

Rahmanyinov: 1. (g-moll) zongoratrió („Elégikus”)
Fekete Gyula: Trió (ősbemutató)

SZÜNET

Mendelssohn: 1. (d-moll) zongoratrió, op. 49

Selmeczi Gábor (hegedű), ifj. Major István (cselló), Báll Dávid (zongora)

Ajánlatunk


A Bartók Konzi együtteseinek évadzáró estje

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Ajánló


A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!