program


Schubert-triók/4 - Összkiadás élőben. Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor

Schubert-triók/4 - Összkiadás élőben. Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Onsdag, 16. Marts 2022 19:00

Schubert: 2. (Esz-dúr) zongoratrió, D. 929

SZÜNET

Schubert: a-moll („Arpeggione”) cselló-zongora szonáta, D. 821
Schubert: h-moll rondó, D. 895
Schubert: F-dúr adagio és rondo concertante, D. 487

Szabadi Vilmos (hegedű), Camille Thomas (cselló), Farkas Gábor (zongora)
Közreműködik: Bársony Péter (brácsa)

Az 1816-os évben számos figyelemre méltó kamarazenei kompozíció került ki Schubert keze alól. Az első hegedű-zongora szonáták mellett két koncertrondó is készült, köztük az F-dúr zongoranégyes (D. 487). Egyik sem jelent meg nyomtatásban szerzője életében, ennek azonban nem Schubert sokáig szívesen feltételezett mellőzöttsége volt az oka, hanem a zeneszerző fiatal kora. Az egy évtizeddel később komponált h-moll rondót (D. 895) ugyanis már teljes természetességgel publikálta Haydn egykori, tekintélyes kiadója, az Artaria. A komponista szenvedélyesen nosztalgikus szépségű, romantikus stílusának minden lenyűgöző vonását magába sűrítő, nagyszabású Esz-dúr trió (D. 929) is napvilágot látott 1828-ban Probstnál, igazolva, hogy Schubert nem elfeledve, hanem egy fantasztikusan ígéretes karrier kapujában halt meg alig néhány héttel később. Az 1824-ben komponált, eredetileg arpeggionéra írt szonáta viszont csak évtizedekkel szerzője halála után, 1871-ben jelent meg nyomtatásban. Ezt a művet ezúttal csellón adja elő Camille Thomas.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Aktuelt


Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat az intézmény alapításának 150. évfordulója alkalmából. Az egykoron zeneszerzést vagy hangszerelést oktató zeneakadémiai tanárok szerzeményeiből is válogat az Új Liszt Ferenc Kamarakórus.

PÅ PLAKATEN


Szauer Bianka és Pajor Olivér korosztályuk kiemelkedő tehetségei, mindketten számos nemzetközi és hazai versenyen értek el kimagasló eredményeket. A Tehetség…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.