Program


Schubert-triók/1 - Összkiadás élőben. Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor

Schubert-triók/1 - Összkiadás élőben. Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor

Évszázados hagyomány a hangnemekhez különböző karaktereket, hangulatokat társítani. 1806-ban Christian Schubart, A pisztráng című Schubert-dal szövegírója úgy vélekedett, hogy az A-dúr „teret ad az ártatlan szerelmi vallomásoknak, valamint megfogalmazható benne a saját helyzetünkkel való elégedettség, a viszontlátás reménye a szerelmünktől való búcsúzáskor, a fiatalos jókedv, és az Istenbe vetett bizalom.”

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 30. kedd, 19:00

Összkiadás élőben
Schubert-triók/1 A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Szabadi Vilmos, Camille Thomas és Farkas Gábor
Schubert: A-dúr hegedű-zongora szonáta, D. 574
Schubert: 2. (a-moll) hegedű-zongora szonáta, D. 385

SZÜNET

Schubert: A-dúr („A pisztráng”) zongoraötös, D. 667

Szabadi Vilmos (hegedű), Camille Thomas (cselló), Farkas Gábor (zongora)
Közreműködik: Szűcs Máté (brácsa), Kubina Péter (bőgő)

Évszázados hagyomány a hangnemekhez különböző karaktereket, hangulatokat társítani. 1806-ban Christian Schubart, A pisztráng című Schubert-dal szövegírója úgy vélekedett, hogy az A-dúr „teret ad az ártatlan szerelmi vallomásoknak, valamint megfogalmazható benne a saját helyzetünkkel való elégedettség, a viszontlátás reménye a szerelmünktől való búcsúzáskor, a fiatalos jókedv, és az Istenbe vetett bizalom.” A Schubert-triók sorozat első hangversenyének műsorán két olyan művel is találkozhatunk, mely ezt az igen pozitív asszociációkat keltő hangnemet járja körül. A szerző legvirtuózabb, negyedik hegedű-zongora szonátája mellett a koncert második felében pedig a hazai kamarazenészek krémjéből összeállított együttes a fiatal francia-belga muzsikus, Camille Thomas közreműködésével a méltán népszerű Pisztráng-ötöst szólaltatja meg. A két A-dúr mű között Schubert 2. (a-moll) hegedű-zongora szonátája is elhangzik.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Ajánló


Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!