Program


Schönberg és Mahler - A Párizsi Konzervatórium és a Bécsi Zeneművészeti Egyetem közös zenekari estje

Schönberg és Mahler - A Párizsi Konzervatórium és a Bécsi Zeneművészeti Egyetem közös zenekari estje

A CNSMDP - Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris és az mdw - University of Music and Performing Arts Bécs és a Bécsi Zene- és Előadóművészeti Egyetem izgalmas koncertestje egy újabb stádiuma az intézmények rendkívül ígéretes zenekari együttműködésének. A bécsi modernizmus két neves képviselőjének kamarazenekari művei csendülnek fel: Gustav Mahler 4. G-dúr szimfóniájának szinte groteszk humort tulajdonítanak, nem utolsósorban a tonalitás és a tartalom közötti eltérés miatt.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, June 28 2022 7:30PM

Schönberg: Öt zenekari darab, op. 16 (Felix Greissle kamarazenekari átirata)
Mahler: 4. (G-dúr) szimfónia (a zenekari anyag kamarazenekari változata Klaus Simon átiratában)

Miriam Kutrowatz (szoprán)
A Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris és az Universität für Musik und darstellende Kunst Wien hallgatóiból alakult zenekar
Vezényel: Jaime Wolfson

A CNSMDP - Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris és az mdw - University of Music and Performing Arts Bécs és a Bécsi Zene- és Előadóművészeti Egyetem izgalmas koncertestje egy újabb stádiuma az intézmények rendkívül ígéretes zenekari együttműködésének. A bécsi modernizmus két neves képviselőjének kamarazenekari művei csendülnek fel: Gustav Mahler 4. G-dúr szimfóniájának szinte groteszk humort tulajdonítanak, nem utolsósorban a tonalitás és a tartalom közötti eltérés miatt. Ezen a koncerten az mdw egy kamarazenekari verziót mutat be, amit az mdw hallgatói maguk írtak át. Jaime Wolfson karmester és Miriam Kutrowatz szoprán a tőlük megszokott magas színvonalon állítják színpadra a remekmű néhol zavarbaejtő, néhol vidám részleteit. Arnold Schönberg egész életében az egyik legnagyobb példaképeként emlegette Gustav Mahlert. A két szeneszerző egyes művei a posztromantikus stílus legkiemelkedőbb példái. Schönberg meg volt győződve arról, hogy a kifejezhetetlent csak szabad formában lehet megragadni – legfontosabb atonális szerzeményei közé tartozik az Öt zenekari darab impulzív hangzása, amelyet Felix Greissle kamarazenekarra hangszerelt változatban ad elő. Izgalmas koncertre számíthatunk a jövő nemzetközi tehetségeivel!

 RENDEZŐ: Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris, mdw - University of Music and Performing Arts Vienna, Zeneakadémia Koncertközpont

 

 

Our offer


Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.

Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a Zeneakadémián tanult, ahol Hans Koessler volt a zeneszerzéstanára. 1907-től kezdve közel öt évtizeden át tanított egykori alma materében többek között zeneelméletet, zeneszerzést, illetve népzenét. Kodály rövid ideig a Zeneakadémia aligazgatója,

Suggestions


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda…

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.