
Romengo - Akusztikus, autentikus
Romengo: Lakatos Mónika (ének); Rostás 'Mazsi' Mihály (ének, gitár, szájbőgő); Lakatos 'Guszti' János (kanna, tánc, szájbőgő); Kovács Misi (hegedű); Novák Csaba (nagybőgő)
Romengo: Lakatos Mónika (ének); Rostás 'Mazsi' Mihály (ének, gitár, szájbőgő); Lakatos 'Guszti' János (kanna, tánc, szájbőgő); Kovács Misi (hegedű); Novák Csaba (nagybőgő)
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, November 16 2016 7:00PM
Tekintettel arra, hogy a hagyományos, magyarországi oláh-cigányzenét játszó Romengo Együttes tagjai kivétel nélkül anyanyelvként sajátították el az általuk játszott zenét, a Zeneakadémia népzenei sorozatának címe – Akusztikus, autentikus – tökéletesen illik ahhoz, amit hallhatunk majd tőlük a színpadon. Bár repertoárjuk alapja a cigány népdalok világa, saját dalokat is előszeretettel játszanak, ezek azonban éppoly autentikus „népzenévé” válnak az előadásukban, mint bármi, amihez hozzányúlnak. Ahogy ők fogalmaztak egy interjúban: „A dalaink egy része a saját életünkön alapul, és természetesen a mi érzéseinket fejezi ki. De a tradicionális dalok hátterében is az áll, amit a cigányok megéltek, és az csak teljes átéléssel adható tovább. Ez mind megtörtént valamelyikünkkel.” A tíz éve alapított zenekar Európa több mint húsz országában koncertezett, s számos díjat nyert pályafutása során, ami nem csoda: zenélésük olyan energiákat, olyan őserőt szabadít fel, ami még a Zeneakadémia sokat látott, patinás falai között is különlegességnek számít.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
Cziffra György szólóestje (1956)
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.