
Pódiumon a Bartók Konzi szimfonikus és vonószenekara - Konzis koncertek -
Konzis koncertek sorozat
Konzis koncertek sorozat
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, June 19 2024 7:30PM
Műsor:
Mozart: 4. (D-dúr) hegedűverseny, K. 218
Kovács Lili Júlia (hegedű)
A Bartók Konzi Vonószenekara
Vezényel: Tuska Zoltán
SZÜNET
A Bartók Konzi Zenekari Zeneszerző Versenyének győztes darabja
Ravel: Bolero
Bartók Konzi Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Dobszay-Meskó Ilona
Wolfgang Amadeus Mozart tizenkilencedik születésnapját követően, tizenkét hónap leforgása alatt öt hegedűversenyt komponált. Negyedik, D-dúr hegedűversenyében a szólóhangszer – a korai versenyművekhez képest – kiemelkedő szerephez jut. A koncertáló szólamot dallamosság, a nyugodt következetességgel végigvitt melódiaívek és kiegyenlített ritmika jellemzi. A Bartók Konzi nyári évadzáró koncertjén a szólót az intézmény másodéves hallgatója, Kovács Lili Júlia játssza. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziuma saját zeneszerzés szakos tanulói részére zeneszerzőversenyt írt ki azzal a céllal, hogy a legjobbnak ítélt darab zenekari hangszerelésben is megszólalhasson. A Bartók Konzi együttese örömmel biztosít teret a saját kompozícióknak, mellettük pedig a jövő szólistáit is támogatják. Végül a zenetörténet egyik legismertebb ritmikai és melodikai motívuma zárja az estét – egy hatalmas zenekari crescendóban kiteljesedve –, amelyet majdnem száz évvel ezelőtt, 1928-ban mutattak be a párizsi Operaházban.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
SOROZAT: Konzis koncertek
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…
Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…
Cziffra György szólóestje (1956)
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.