Program


Gyökereink - Magyar és román népzene a kortárs komolyzene tükrében - A tehetség kötelez

Gyökereink - Magyar és román népzene a kortárs komolyzene tükrében - A tehetség kötelez

Számos 20. századi, sőt akár kortárs zeneszerzőt lehetne említeni, akiknek kompozíciós munkásságára döntő hatást gyakorolt hazájuk vagy tágabb környezetük népzenéje. Közéjük tartozik például Bartók Béla és Kodály Zoltán. Az Epigrammák pedagógiai céllal készült rövid darabok, amelyek eljátszhatóak hangszeren, vagy akár énekelni is lehet őket (a rájuk utólag írt szöveggel).

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 11. szombat, 19:00

Kodály: Epigrammák
Varga Abigél: Madárdalok
Varga Abigél: ...levelek lehullnak
Enescu: Cantabile és Presto
Enescu: Ballada
Varga Abigél: Az elromlott fonográf
Bartók: Tíz könnyű zongoradarab, BB 51 – 5. Este a székelyeknél (Pethő Rebeka és Pethő Csaba átirata)
Bartók: Román népi táncok, BB 76 (Pethő Rebeka és Pethő Csaba átirata)
Bartók: Három csíkmegyei népdal (BB 45b)
Varga Abigél: Visszaút

Pethő Rebeka (fuvola), Németh Gábor (hegedű), Pethő Csaba (gitár), Szőcs Henrik (zongora)

Számos 20. századi, sőt akár kortárs zeneszerzőt lehetne említeni, akiknek kompozíciós munkásságára döntő hatást gyakorolt hazájuk vagy tágabb környezetük népzenéje. Közéjük tartozik például Bartók Béla és Kodály Zoltán. Az Epigrammák pedagógiai céllal készült rövid darabok, amelyek eljátszhatóak hangszeren, vagy akár énekelni is lehet őket (a rájuk utólag írt szöveggel). Bartók Román népi táncainak már a címe árulkodik az elsődleges ihletforrásról, míg egyik legkedveltebb és saját maga által is gyakran előadott darabja, az Este a székelyeknél a zeneszerző saját, ám népdalstílusban megalkotott témáira épül. A román komponistákat George Enescu, közvetlen kortársainkat pedig Varga Abigél képviseli a műsorban. Az elhangzó szerzeményekben közös, hogy a népzenéből táplálkoznak, ugyanakkor ezt az inspirációt egyedi ötletek kidolgozására használják fel.RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

A Bartók Konzi együtteseinek évadzáró estje

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!