
Pálúr János és az Ábrahám Consort
Orgonaavató
Pálúr János és az Ábrahám Consort
több
Orgonaavató
Pálúr János és az Ábrahám Consort
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. május 17. péntek, 19:30
Purcell: Abdelazer – szvit
J. S. Bach: D-dúr csembalóverseny, BWV 1054 (átirat orgonára)
J. S. Bach: Sinfonia BWV 1045
SZÜNET
Händel: F-dúr orgonaverseny, HWV 292
J. S. Bach: Jauchzet Gott in allen Landen! – kantáta, BWV 51
Pálúr János (orgona), Ábrahám Márta (hegedű), Borsódy László (trombita), Zemlényi Eszter (szoprán) Ábrahám Consort (művészeti vezető és koncertmester Ábrahám Márta)
A Zeneakadémia orgonájának gyönyörű homlokzata, a címerrel és valamennyi szecessziós díszével együtt valódi szimbólummá vált a hangszer átadása óta eltelt száztíz évben. Hosszú hányattatás és több év munkája után, 2018 őszétől a „hangszerek királynője” ismét eredeti alakjában tündököl, az est főszereplője, Pálúr János pedig szorosan kötődik a rekonstrukcióhoz, mert egyike azon szakembereknek, akik azt vezették. A kiváló orgonaművész ezúttal egy fiatal és rendkívül tehetséges énekművész, valamint a 17-18. századi zene előadására szakosodott Ábrahám Consort közreműködésével szólaltatja meg a csodálatos hangszert. A barokk zene két óriása, Bach és Händel művei hangzanak el a Magyarországon méltatlanul keveset játszott Purcell muzsikájával kiegészülve. A híres historikus orgona újjászületését is ünneplő műsor arculatát talán a záródarab – Bach szoprán hangra és trombitára írt kantátájának – címe írja le legjobban: „Örvendezzetek az Istennek minden országban!”
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Cziffra György szólóestje (1956)
A Bartók Konzervatórium sorozatának első koncertjén az iskola tanárai, diákjai és meghívott művészeik különleges programmal várják a közönséget, amellyel az…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!