program


Operavizsga-fesztivál - Milhaud, Puccini (A drezdai Zeneművészeti Főiskola előadása)

Operavizsga-fesztivál - Milhaud, Puccini (A drezdai Zeneművészeti Főiskola előadása)

Az 1856-ban alapított, Carl Maria von Weber nevét viselő drezdai zeneművészeti főiskola egy egyfelvonásos slágeroperával és egy háromfelvonásos, mégis igen rövid és igazán delikát különlegességgel készül a Zeneakadémia immár hagyományos Operavizsga Fesztiváljára.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Mandag, 20. Januar 2020 19:00

Operavizsga Fesztivál
Milhaud, Puccini
A drezdai Zeneművészeti Főiskola előadása

Milhaud: Le pauvre matelot
Le matelot - Konrad Furian, Son ami - Seunghun Han, Sa femme - Mariko Lepage, Son beau-père - Peter Fabig

Puccini: Gianni Schicchi
Gianni Schicchi - Kwanghun Mun, Lauretta - Paulina Bielarczyk, Rinuccio - Elia Jang, Zita anyó - Pauline Weiche, Gherardo - Konrad Furian, Nella - Hyuna Lim, Gherardino - Simon Holmer, Betto - Seungjin Park, Simone - Peter Fabig, Marco - Seunghun Han, La Ciesca - Paula Götz, Magister Spinelloccio, orvos - Ilya Silchuk, Pinellino, varga - Iason Liossatos, Amantio di Nicolao, jegyző - Gerry Zimmermann, Guccio, kelmefestő - Benedikt Schlegel, Buoso Donato - Karol Kosmonaut

Rendező: Prof. Barbara Beyer
Színpadkép: Philipp Eckle
Rendező asszisztens: Karol Kosmonaut
Korrepetitor és betanítás: Tim Fluch
Zenei asszisztensek: Tim Fluch, Jaeun Kim
Mentorok: Prof. Franz Brochhagen, Prof. Elisabeth Holmer

Az 1856-ban alapított, Carl Maria von Weber nevét viselő drezdai zeneművészeti főiskola egy egyfelvonásos slágeroperával és egy háromfelvonásos, mégis igen rövid és igazán delikát különlegességgel készül a Zeneakadémia immár hagyományos Operavizsga Fesztiváljára. Puccini Gianni Schicchije nem szorul bemutatásra és ajánlásra, ellenben Darius Milhaud 1927-es operája, a Le pauvre matelot, vagyis A szegény tengerész annál inkább. Panasz három felvonásban – ez a műfaji meghatározása a darabnak, amelynek librettóját Jean Cocteau egy bűnügyi sajtóhír nyomán készítette el. A négyszereplős opera, akárcsak Darius Milhaud többi zenés színpadi alkotása, jószerint ismeretlen hazánkban, így a drezdaiak produkciója a hazai koncertrepertoáron amúgy is mindössze alig néhány szerzeménnyel képviselt francia komponista életművének valóságos felfedezését ígéri.

Aktuelt


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

PÅ PLAKATEN


Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.