Program


Operavizsga-fesztivál - A titkos házasság (A Freiburgi Zeneművészeti Főiskola előadása)

Operavizsga-fesztivál - A titkos házasság (A Freiburgi Zeneművészeti Főiskola előadása)

Cimarosa: A titkos házasság

A Freiburgi Zeneakadémia hallgatói

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. január 26. vasárnap, 19:00

Az operatörténet leghosszabb ráadása: ez a rekord 1792 óta elvitathatatlanul Domenico Cimarosa vígoperájáé, hiszen a bécsi ősbemutatón akkora sikert aratott A titkos házasság, hogy II. Lipót császár paranccsal felérő óhajára rögvest teljes egészében meg is ismételték. A kétfelvonásos mű azóta is sokak számára kedves, Giuseppe Verdi például meggyőződéssel vallotta, hogy 'igazi zenei komédia, amely az opera buffa minden kívánalmának tökéletesen megfelel'. Az előadóknak jól játszható szerepeket és mutatós szólamokat kínáló vígopera ezúttal a Freiburgi Zeneművészeti Főiskola növendékeinek produkciójában jut majd elénk. Nem mellesleg betekintést nyújtva a közönség számára abba a művészetpedagógiai munkába, amely a német Baden-Württemberg tartomány oktatási és zenei életének 1946-ban alapított és immár rég reprezentatív rangú műhelyében zajlik.

Ajánlatunk


„A francia klasszikusok közül legjobban Couperin felel meg temperamentumomnak” – nyilatkozta Ravel 1924-ben. A francia barokk zene emléke előtt hódoló zongoraműve, a Le tombeau du Couperin 1914 ás 1917 között született, zenekari átirata pedig 1919-ben. A kompozíció meglepően hamar eljutott Magyarországra, először 1922-ben, a Svéd Királyi Balett vendégjátéknak zenéjeként szólalt meg, az eredeti zongoraaverzió pedig éppen 100 éve, 1925-ben.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És bármilyen hihetetlen, megfelelő zenei karakterekkel nemcsak a képen látható személy vagy helyszín ültethető át zongorára, de a festmény stílusa, színvilága, mérete is.

Ajánló


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!