
Novus String Quartet - Négyszer négyes
A kvartettezés a kamarazenélés csúcsa – a klasszikus zene olyan területe, amely az előadóktól alkalmazkodást és önállóságot is kíván. Nem is mindenki alkalmas vonósnégyes-játékra – erre születni kell.
A kvartettezés a kamarazenélés csúcsa – a klasszikus zene olyan területe, amely az előadóktól alkalmazkodást és önállóságot is kíván. Nem is mindenki alkalmas vonósnégyes-játékra – erre születni kell.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 26. vasárnap, 19:00
Négyszer négyes
Novus String Quartet A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Beethoven: 6. (B-dúr) vonósnégyes, op. 18/6
Janácek: 1. vonósnégyes („Kreutzer-szonáta”)
SZÜNET
Brahms: 2. (a-moll) vonósnégyes, op. 51/2
Novus String Quartet: Jaeyoung Kim, Young-Uk Kim (hegedű), Kyuhyun Kim (brácsa), Wonhae Lee (cselló)
A kvartettezés a kamarazenélés csúcsa – a klasszikus zene olyan területe, amely az előadóktól alkalmazkodást és önállóságot is kíván. Nem is mindenki alkalmas vonósnégyes-játékra – erre születni kell. Dél-Korea egyik vezető kamarazenei formációjának tagjai ilyen kvartettezésre született muzsikusok, akik valódi szenzációt keltettek, amikor 2012-ben dobogós helyen végeztek a rangos ARD Zenei Versenyen. Gyönyörű és izgalmas műsorral érkeznek a Zeneakadémia Nagytermébe, összeállításuk különlegessége pedig, hogy hosszú, mintegy százhúsz éves időszakot fog át. A darabok nemcsak stílusban különböznek egymástól, hanem abban is, hogy szerzőik különböző életszakaszában keletkeztek: a harmincesztendős Beethoven az op. 18-as sorozattal lépett ki a közönség elé mint kvartettszerző, Brahms már negyven volt az itt hallható vonósnégyes írásakor, a besorolhatatlanul eredeti stílusban alkotó cseh Janáček pedig hetvenévesen fejezte be a Tolsztoj-regény ihlette művet.
Kedves Közönségünk!
A Novus String Quartet eredetileg 2021. március 19-re meghirdetett hangversenyét 2021. szeptember 26-án tartjuk meg.
Köszönjük megértésüket!
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat az intézmény alapításának 150. évfordulója alkalmából. Az egykoron zeneszerzést vagy hangszerelést oktató zeneakadémiai tanárok szerzeményeiből is válogat az Új Liszt Ferenc Kamarakórus.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!