program


Mozart összes zongorás triója II.

Mozart összes zongorás triója II.

Az Összkiadás élőben bérlet koncertjein nagyszabású művészi vállalkozások keretében szólal meg klasszikus szerzők egy-egy műfajban alkotott valamennyi műve.  Læs mere

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 25. Februar 2017 19:00

Amellett, hogy lenyűgöző belelátni az alkotói műhelybe, tapasztalni a folyamatos változást, átalakulást, fejlődést, a lehetőségek változatos kihasználási módjait, újabb és újabb zseniális ötletek megvalósulását, valamint teljes képet kapni egy alkotói világképről, a közönség számára kivételes intellektuális kihívást is jelent a műsoron szereplő művek élvezete. Szórakozás és elmélyültség – a kamarazene lényege ez, amely csak a legjobb muzsikusokkal és kiérlelt produkcióikkal jöhet létre. Mindez adott: a Zeneakadémiához is köthető világhírű magyar kamarazenei hagyomány legjelentősebb képviselői, jelenleg a Zeneakadémia művészprofesszorai vállalkoznak arra, hogy Mozart zongorás trió-termésének négy kései darabját, a Figaro házassága és a Don Giovanni idején keletkezett remekműveket megszólaltassák.

Mozart: B-dúr zongoratrió, K. 502
Mozart: E-dúr zongoratrió, K. 542
Mozart: C-dúr zongoratrió, K. 548
Mozart: G-dúr zongoratrió, K. 564
Onczay Csaba (cselló); Gulyás Márta (zongora); Szabadi Vilmos (hegedű)

Aktuelt


A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Idén a 150 éves Zeneakadémia alapítójáról, Liszt Ferencről is megemlékezik az intézmény, így az ünnepségsorozat a jubileumi hangverseny másnapján is folytatódik. A zenekari koncertet – a mesterhez méltó módon – Liszt legkedvesebb hangszerén előadott szólóest követi egy olyan sorozattal, amely egész életén átívelt.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.