
Les Vents Français
Kamarazene Nagyteremre
Les Vents Français
Kamarazene Nagyteremre
Les Vents Français
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Onsdag, 21. April 2021 19:30
Kamarazene Nagyteremre
Les Vents Français
Saint-Saëns: Caprice dán és orosz dallamokra, op. 79
Hindemith: Kleine Kammermusik, op. 24/2
Mozart: Esz-dúr zongoraötös, K. 452
SZÜNET
Klughardt: C-dúr fúvósötös, op. 79
Poulenc: Szextett
Emmanuel Pahud (fuvola), Francois Leleux (oboa), Paul Meyer (klarinét), Gilbert Audin (fagott), Radovan Vlatković (kürt)
Eric Le Sage (zongora)
Legyünk őszinték: a fúvós hangszerek sokadikak a népszerűségi rangsorban, csak a hegedű, zongora, gordonka, illetve ezek formációi után következnek, és ritka az az ember, aki a fúvósötös műfaját előkelő helyen kezelné. A helyzet azonban az, hogy néhány éve Franciaország legjobb fúvósaiból – élén a világsztár Emmanuel Pahud fuvolaművésszel – megalakult a Les Vents Français, amelynek játékát hallva bizonyára kevesen tudnak majd ellenállni a „szerelem első hallásra” érzésének. A hallgatót bámulatosan kiegyensúlyozott hangzással és mesteri kamarazenéléssel elvarázsoló, itt Eric Le Sage zongoraművésszel kiegészülő álomcsapat fontos szerepet szán a francia műveknek, zeneakadémiai estjüket is ezek keretezik. A műsor gyöngyszeme Mozart Esz-dúr zongoraötöse, de kuriózumként elhangzik Hindemith egyik izgalmas alkotása, valamint a gazdag kamarazenei életművet hátra hagyó romantikus szerző, August Klughardt a 19. század utolsó éveiben keletkezett kompozíciója.
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
A Dunakanyar Kortárs Zenei Fórum negyedik évada
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.