program


Lajkó István zongoraestje

Lajkó István zongoraestje

A FEKETE-FEHÉR SZÍNEI
Lajkó István zongoraestje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 07. December 2018 19:00

 

Sosztakovics:
C-dúr prelúdium és fúga, op. 87/1
Sosztakovics:
a-moll prelúdium és fúga, op. 87/2
Sosztakovics:
D-dúr prelúdium és fúga, op. 87/5
Sosztakovics:
Desz-dúr prelúdium és fúga, op. 87/15
Medtner:
e-moll mese („A lovagok indulója'), op. 14/2
Medtner:
e-moll mese, op.34/2
Medtner:
Danza silvestra, op.38/7
Medtner:
Alla reminiscenza, op.38/8
Medtner:
Danza festiva, op.38/3
Glinka-Balakirev:
Reminiszcenciák Glinka 'Életünket a cárért' című operájára
SZÜNET
Csajkovszkij-Pletnyov:
Csipkerózsika – koncertszvit, op. 66
 

 

Lajkó István 2007-ben szerzett kitüntetéses diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongora szakán Falvai Sándor és Szokolay Balázs növendékeként. Ugyanebben az évben nyert felvételt a Zeneakadémia Doktori Iskolájába, ahol zenei konzulense Wagner Rita volt. Doktori fokozatát 2014-ben szerezte meg. Számos hazai és nemzetközi versenyen ért el kiemelkedő helyezést, például a Szófiában megrendezett Nemzetközi Liszt-Bartók-Ligeti Zongoraversenyen nyert nagydíjat, első díjat és két különdíjat. 2008-ban az International Holland Music Sessions a New Masters on Tour koncertsorozat szólistájává választotta, 2010-ben Junior Prima Díjjal tüntették ki. Vendégszerepelt Európa több országában, valamint Kínában és az Egyesült Államokban is. Fellépett a pozsonyi Hummel Fesztiválon, az ostravai Janáček Fesztiválon, a Budapesti Tavaszi Fesztiválon, a pristinai Chopin Fesztiválon. Lajkó István ezen a koncertjén ritkán hallható remekműveket tűz műsorra 19. és 20. századi orosz zeneszerzőktől. A romantikusok, Balakirev és Csajkovszkij melléSosztakovics műfajt megújító prelúdium és fúgái, valamint Nikolai Medtnerkarakterdarabjai társulnak.

Aktuelt


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

PÅ PLAKATEN


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után,…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.