
Kurtág - Ligeti
Itt és most
Kurtág – Ligeti
Læs mere
Itt és most
Kurtág – Ligeti
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 17. Februar 2019 19:30
Kurtág György: Négy Ahmatova-költemény, op. 41
Kurtág György: Jelenetek egy regényből, op. 19
SZÜNET
Ligeti: 1. vonósnégyes
Ligeti: Kammerkonzert
Tony Arnold, Brassói-Jőrös Andrea (szoprán), Keller András (hegedű), Buza Vilmos (nagybőgő), Szalai András) (cimbalom)
Keller Kvartett: Keller András, Környei Zsófia (hegedű), Gál Zoltán (brácsa), Szabó Judit (cselló)
Ligeti Ensemble
Vezényel: Keller András és Rácz Zoltán
Ligeti György és Kurtág György neve alighanem éppúgy egymás mellé kerül a jövő zenetörténeti emlékezetében, akár a \'példamutató nagy ikerpár\'-é, vagyis Bartóké és Kodályé. A huszadik századi és kortárs magyar zeneszerzés két óriásának művei most annak a koncertnek a programján fognak egymás mellé kerülni, amelynek élményszerű megvalósulását Keller András és Rácz Zoltán avatott irányítása szavatolja majd. A Keller Kvartettet és a friss alapítású Ligeti Ensemble formációját, valamint két szopránt, Brassói-Jőrös Andreát és Tony Arnoldot is felvonultató este mindkét mester életművéből reprezentatív darabokat ígér számunkra. Ligeti alkotásaiból többek közt az 1953-54-ben, még Budapesten komponált, I. vonósnégyes és a 15 évvel később keletkezett, mikropolifonikus Kamarakoncert hangzik majd fel, érzékeltetve a kísérletező kedvű teremtő útját. A koncert után két nappal a 93. születésnapját ünneplő Kurtág Györgytől pedig két dalciklus, a Dalos Rimma verseire készült, 1982-es Jelenetek egy regényből és az 1997 és 2008 között keletkezett Négy Ahmatova-költemény fog megszólalni.
Kodály Zoltán és a Zeneakadémia kapcsolata szoros és meghatározó volt, mind Kodály életére, mind a Zeneakadémia fejlődésére nézve. Kodály a Zeneakadémián tanult, ahol Hans Koessler volt a zeneszerzéstanára. 1907-től kezdve közel öt évtizeden át tanított egykori alma materében többek között zeneelméletet, zeneszerzést, illetve népzenét. Kodály rövid ideig a Zeneakadémia aligazgatója,
A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Raffay Endre művészettörténész vezetése és előadása
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.