Program


Kováts Péter és a Zeneakadémia Vonószenekara

Kováts Péter és a Zeneakadémia Vonószenekara

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. február 11. vasárnap, 19:30

Schubert: Öt menüett hét trióval és kóda, D. 89
Warlock: Capriol szvit
Járdányi: Concertino hegedűre és vonószenekarra
Szkalkótasz: Görög táncok
SZÜNET
Mendelssohn: 9. (C-dúr) vonósszimfónia

Kováts Péter (hegedű)
A Zeneakadémia Vonószenekara

Összhang – a hat felirat egyike a Nagyterem díszes mennyezetén, és talán a kamarazenekari játék ars poeticáját is ezzel a szóval lehetne a legjobban megfogalmazni, hiszen a szimfonikushoz képest egy sokkal finomabb, érzékenyebb hangzást kell létrehozniuk a muzsikusoknak, szinte együtt lélegezve a tökéletes végeredményért. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóinak is lehetőségük nyílik megtalálni az összhangot Kováts Péter Bartók–Pásztory-díjas hegedűművész vezetésével, aki ezúttal kamarazenekari ritkaságokat tűzött a műsorra. A középpontban különböző korok és nemzetek táncai állnak – hallhatjuk a 16 éves Schubert szárnypróbálgatásait, Peter Warlock 1926-os, reneszánsz dallamokat felhasználó szvitjét és Níkosz Szkalkótasz saját hazájának kulturális örökségét bemutató kompozícióit –, de megszólal a csodagyerek Mendelssohn 14 évesen írt 9. vonósszimfóniája is, a magyar zenét pedig Járdányi Pál 1964-es alkotása képviseli.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

 

SOROZAT:

A zenekar mesterei

 

Ajánlatunk


A Junior Prima díjas Devich Benedek zenész családban nőtt fel, és bár szülei nem erőltették a zenei pályát, támogatták érdeklődését. Koncertélményei hatására végül a nagybőgőt választotta, mert úgy érezte, így még közvetlenebbül képes kifejezni az emberi érzéseket. A nagybőgő egyre népszerűbb szólóhangszerként is, ezért Devich is nagy érdeklődéssel fordul az átiratok felé. A koncerten közreműködik a nemzetközi hírű zongoraművész, Palojtay János, akit Várjon Dénes generációja egyik legizgalmasabb egyéniségének nevezett.

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Ajánló


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!