
Kovács János és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara - A zenekar mesterei
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 22. kedd, 19:30
Liszt: Krisztus, I. rész: Karácsonyi oratórium » A három királyok
Bartók: 2. rapszódia, BB 96b
Liszt: Prométheusz – szimfonikus költemény
Liszt: Esz-dúr zongoraverseny
Dohnányi: Amerikai rapszódia, op. 47
Banda Ádám (hegedű), Pellet Sebestyén (zongora)
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Kovács János
Liszt a 19. századi nyugati zenetörténet egyik meghatározó alakja volt. Kezdetben ördögi zongoravirtuózként tisztelték (e korszakának egyik záróműve az Esz-dúr zongoraverseny), később mint a zenei nyelvet megújító, oratóriumokat és szimfonikus költeményeket komponáló zeneszerzőt méltatták. A fiatal magyar zeneművészek számára sokáig ő volt az origó. Dohnányi például Liszt öröksége miatt választotta a budapesti Zeneakadémiát a bécsi helyett és lett az intézmény első világhírű növendéke – a négy évvel fiatalabb Bartók viszont már egykori pozsonyi iskolatársa mintájára ment a magyar fővárosba továbbtanulni. A Zeneakadémián mindketten az egykori Liszt-növendék, Thomán István tanítványai voltak és kezdetben úgy tűnt, hogy zongoraművészként és zeneszerzőként is a liszti hagyomány folytatói lesznek. Ugyan végül egyikük sem vált Liszt művészetének direkt folytatójává, munkásságukban számos látens Liszt-hatás mutatható ki.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A két együttes nemcsak a klasszikus, hanem a modern kvartettrepertoár irányába is elkötelezett. Zeneakadémiai programjuk a 20. és 21. századi zeneirodalom izgalmas és sokszínű világába nyújt betekintést.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.
Szabó Balázs orgonaművész hangszerbemutatója
English language tour with a mini concert
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!