Program


Kovács Gergely zongoraestje - Hungaroton lemezbemutatók

Kovács Gergely zongoraestje - Hungaroton lemezbemutatók

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, February 13 2025 7:00PM

Liszt: 1. (Desz-dúr) ballada
Liszt: 2. (h-moll) ballada
Chopin: 1. (g-moll) ballada, op. 23
Chopin: 2. (F-dúr) ballada, op. 38
Chopin: 3. (Asz-dúr) ballada, op. 47
Chopin: 4. (f-moll) ballada, op. 52

Kovács Gergely (zongora)

Kovács Gergely igen korán, négyéves korában kezdett el zongorázni. A Zeneakadémián a Rendkívüli Tehetségek Képzőjében folytatta tanulmányait, majd az intézmény felsőfokú képzésén diplomázott. Az elmúlt évek során tehetsége és elhivatottsága révén számos elismerést szerzett. Napjainkban rendszeresen koncertezik és mesterkurzusokat tart világszerte. Művészi koncepciója szerint a zene nyelvi kódolás nélküli hatása mély érzelmi impulzusokat válthat ki. Első szólólemezének műsora is erre az elképzelésre épül, és a világ leghíresebb koncerthelyszínein bizonyított már. A zongorára írt balladák Chopin életművének legszebb művei közé tartoznak, amelyekkel egy új, irodalmi utalásokkal gazdag, jellegzetesen romantikus zenei műfajt teremtett. Bár a négy Chopin-ballada pontos költői tartalmáról máig élénk szakmai viták folynak, feltételezhető, hogy az 1835 és 1843 között publikált műveket Adam Mickiewicz lengyel költő versei inspirálták. A koncert Liszt Ferenc, a pályatárs Chopin előtt tisztelgő balladáival lesz teljes.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont, Hungaroton

Our offer


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A két együttes nemcsak a klasszikus, hanem a modern kvartettrepertoár irányába is elkötelezett. Zeneakadémiai programjuk a 20. és 21. századi zeneirodalom izgalmas és sokszínű világába nyújt betekintést.

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.