Program


Konzis koncertek/1

Konzis koncertek/1

Közreműködnek: a Bartók Béla Konzervatórium növendékei

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. október 12. szerda, 19:00

Hummel: Esz-dúr oktettpartita – 1. tétel
Mozart: F -dúr oboanégyes, K. 370
Mozart: 17. (C-dúr) szonáta, K. 296
Mozart: Esz-dúr zongoraötös, K. 452 – 1. tétel
Lou Harrison: The Song of Queztecoatl
Barber: Adagio, op. 11
Mozart: 25. (g-moll) szimfónia, K. 183

A Bartók Béla Konzervatórium – vagy ahogy a legtöbben ismerik, a Bartók Konzi – Magyarország legrégebbi középfokú zeneoktatási intézménye. Jogelődje, a Nemzeti Zenede 1840-ben alakult meg a Pest-Budai Hangász Egylet Énekesiskolájaként. Az alapításhoz szükséges összeg előteremtésében nem kisebb művész játszott vezető szerepet, mint Liszt Ferenc, aki két nagysikerű hangversenyt is adott az egylet javára. A Zeneakadémia 1875-ös megalakulásáig a Zenede a magyar zeneoktatás legrangosabb helyszínének, és az akkori zeneélet kulcsfontosságú intézményének számított. Az 1948-tól Állami Konzervatórium néven működő iskola 1966-ban vette fel Bartók Béla nevét, és 1973-tól működik a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gyakorlóiskolájaként. A Bartók Konzi 24 tanszakán jelenleg közel 400 hallgató tanul – a hagyományteremtő Konzis koncertek sorozat első hangversenyén közülük hallhatjuk a legkiválóbbakat.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Ajánló


Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!