
Kodály 138
Kodály 138
Kodály: Székely fonó
Kodály 138
Kodály: Székely fonó
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, December 16 2020 7:30PM
Kodály 138
Kodály: Székely fonó
A Zeneakadémia Ének Tanszékének tanárai és hallgatói
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara és Alma Mater Kórusa (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel: Ménesi Gergely
Kodály Zoltán – a zeneszerző, a népzenekutató és a zenepedagógus – pályájának hármas egysége megvilágítja azt a szoros kapcsolatot, ami Kodály egyes működési területeit, például a népzenetudósi munkát és a zeneszerzést összefűzi. Az 1932-ben bemutatott Székely fonó több szempontból is ikonikus alkotás. A zeneszerző nemcsak a magyar népdalt idézi meg benne, hanem annak hamisítatlan légkörét is a koncertterem színpadára varázsolja. Mindezt ráadásul a klasszikus zene egyik legnagyobb tradícióra visszatekintő műfajával, az operával ötvözi Kodály. Mesteri dramaturgiai érzékének köszönhetően nem népdalfüzér, amit létrehoz: az egyes melódiákból egy gondosan végigvezetett drámai cselekmény bomlik ki a színpadon. A zeneszerző születésének 138. évfordulója alkalmából rendezendő ünnepi koncertelőadáson a háziasszony szerepében a Zeneakadémia ének tanszékének vezetője, Meláth Andrea lép a közönség elé, a többi szerepben az egyetem kiemelkedően tehetséges hallgatóinak lendületes alakításában gyönyörködhetünk.
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot
Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.