Program


Kodály 137

Kodály 137

Kodály Zoltán születésnapja, magától értetődő módon, kerek évforduló híján is valóságos ünnep a Zeneakadémián, hiszen személyében a magyar zene, a teljes nemzeti kultúra, s egyszersmind e felsőfokú művészeti tanintézmény hősi alakját tiszteljük.  több

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. december 16. hétfő, 19:30

Az idei, a 137. születési évforduló estéjén zongoradarabok, dalok és kórusművek éltetik majd Kodály amúgy is oly eleven emlékezetét. A koncert programján szerepel két vadonatúj mű is, két fiatal, a Zeneakadémiához igen szorosan kötődő komponistától: a tavalyi Bartók Világverseny zeneszerzőversenyén diadalmaskodó Dobos Dánieltől, és az immár ugyancsak sikeres versenyszereplések egész sorát maga mögött tudó Zámbó Jonatántól. Kodály „déd- vagy ükunokáitól”, ha úgy tetszik, elvégre a Zeneakadémián nem csak a zongorista- és a hegedűsképzés megszakítatlan tradíciója ámulatba ejtő.

Kodály: Hét zongoradarab op. 11 – 6. Székely nóta
Kodály: Négy dal – 2. Nausikaa
Kodály: Magyar népzene – 8. A rossz feleség
Kodály: Marosszéki táncok
Kodály: Kádár Kata
Kodály: Hét zongoradarab, op. 11 – 2. Székely keserves
SZÜNET
Kodály-Gyulai Pál: Este
Zámbó Jonatán: Új mű
Kodály: Új esztendőt köszöntő
Dobos Dániel: Új mű
Kodály: Semmit ne bánkódjál
Kodály: Esti dal

Fodor Bernadett, Rálik Szilvia (ének), Kovács Gergely (zongora)
Alma Mater kórus
Vezényel: Somos Csaba

Ajánlatunk


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény néhány kiváló tanárának műve hangzik el.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Ajánló


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!