Program


Jiyeong Mun és Fenyő László

Jiyeong Mun és Fenyő László

Kamarazene Nagyteremre
Jiyeong Mun és Fenyő László

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. március 5. péntek, 19:30

Kamarazene Nagyteremre
Jiyeong Mun és Fenyő László

Brahms: c-moll scherzo („Sonatensatz”)
Brahms: 1. (e-moll) cselló-zongora szonáta, op. 38
SZÜNET
R. Strauss: F-dúr cselló-zongora szonáta, op. 6

Fenyő László (cselló), Jiyeong Mun (zongora)

A kamarazenében az a csodálatos, hogy sosem tudni, mi születik a színpadon, még az olyan jól ismert repertoárdarabok esetében sem, mint amilyen Brahms és Richard Strauss gordonka–zongora-szonátája. Az „itt és most” semmi máshoz nem hasonlítható élményét ígéri a két nemzetközi hírű muzsikus interakciója, mindketten a kamarazene elhivatott és annak minden rezdülésére érzékeny művelői. Jiyeong Mun egészen rendkívüli tehetség: a dél-koreai művész néhány éve egymás után nyert meg két rangos versenyt, a Genfi Versenyt és a Busoni Versenyt. Elég pár ütemet hallgatni valamelyik felvételéből, hogy feltűnjön a kifinomult ízlés, mértéktartás és természetesség, amely játékát jellemzi. De lélegzetelállító technika és alázat társul Fenyő László művészetéhez is; a magyar muzsikus már rég maga mögött hagyta a versenyek világát, mára komoly szólókarriert épített fel, rangos koncert-helyszíneken lépett fel Európában és a tengerentúlon, neves zenekarokkal adott nagy sikerű koncerteket.

Ajánlatunk


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Ajánló


„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!