Program


Jean-Guihen Queyras és Alexandre Tharaud - Kamarazene Nagyteremre 2022 tavasz

Jean-Guihen Queyras és Alexandre Tharaud - Kamarazene Nagyteremre 2022 tavasz

Aligha létezik a cselló-zongora kamarazenének ma nagyszerűbb és összeszokottabb párosa, mint Jean-Guihen Queyras és Alexandre Tharaud. A két, külön-külön is világklasszis muzsikus a barokk gambazene csodáit, Bach három szonátájának egyikét, valamint a hangszer francia fejedelmének két szvitjét szólaltatja meg a koncert első részében.

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. május 25. szerda, 19:30

J. S. Bach: g-moll szonáta viola da gambára és csembalóra, BWV 1029
Marais: Darabok viola da gambára, 3. kötet: 1. (a-moll) szvit
Marais: Darabok viola da gambára, 2. kötet: 1. (d-moll) szvit – Les Folies d’Espagne
SZÜNET

Chopin: Esz-dúr noktürn, op. 9/2 (David Popper átirata)
Fauré: Három dal, op. 7 – 1. Après un rêve
Fauré: Papillon, op. 77
Popper: Spanyol táncok, op. 54 – 2. Szerenád
Popper: Három darab, op. 11 – 3. Mazurka
Kreisler: Régi bécsi táncdallamok – 1. Liebesleid (Szerelmi bánat), 2. Liebesfreud
Brahms: 1., 4., 11., 2., 14. és 5. magyar tánc, WoO 1 (Jean-Guihen Queyras és Alexandre Tharaud átirata)

Jean-Guihen Queyras (cselló), Alexandre Tharaud (zongora)

Aligha létezik a cselló-zongora kamarazenének ma nagyszerűbb és összeszokottabb párosa, mint Jean-Guihen Queyras és Alexandre Tharaud. A két, külön-külön is világklasszis muzsikus a barokk gambazene csodáit, Bach három szonátájának egyikét, valamint a hangszer francia fejedelmének két szvitjét szólaltatja meg a koncert első részében. A másodikban folytatódik a francia vonal, majd az Osztrák-Magyar Monarchiába vezetnek útjaink: a Zeneakadémia legendás csellótanárának szerzeményeit hallhatjuk a két francia művész előadásában, továbbá a hegedűs Fritz Kreisler két korabeli „slágerét”, míg az utolsó – reményeink szerint felvillanyozó ráadásokat megelőző – blokkot Brahms megunhatatlan magyar táncai adják, amelyeknek különlegessége, hogy a belőlük készült átiratokat a két muzsikus közösen készítette.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Ajánlatunk


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!