Program


Jazzation - Jazz itt! -

Jazzation - Jazz itt! -

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 29. vasárnap, 19:30

Jazzation: Várallyay Katus, Bolyki Sára, Kanizsa Gina, Bolyki Barnabás, Homor Máté (ének)

Öt énekes, négy album, három hölgy és két úriember: Peder Karlsson szavaival élve ez a sokkolóan tehetséges magyar jazz acappella együttes, a Jazzation. A budapesti székhelyű csapat a legrangosabb nemzetközi versenyeken lopta már magát a zsűri szívébe, az elmúlt években Grazból, Pinerolóból, Lipcséből és Aarhusról tért haza első helyezéssel. A karácsonyi ünnepek között, immár hagyományosan a Zeneakadémián megrendezett koncertjén a Jazzation ezúttal népzenei ihletésű repertoárját helyezi a középpontba. Ahogy a napforduló után újjászülető fény előre is beragyogja az előttünk álló időszakot, úgy kapcsolja össze az előadóművészet örök jelen ideje az elmúltat az eljövendővel. Az este folyamán ősbemutatóra is sor kerül: elhangzik Bolyki Sára fény és sötétség kettősségét körbejáró Triptichonja, melynek alapját széki, szászcsávási és gyimesi dallamok képezik.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont, Acappella Hangőrző Egyesület

Ajánlatunk


A Japánból érkezett, de ma már a budapesti Zeneakadémián tanuló Hasegawa Eriko a fiatal zongorista generáció egyik legígéretesebb képviselője. Játékát a technikai magabiztosság és a stílusbeli nyitottság jellemzi; nem véletlen, hogy 2026-ban elnyerte a kiemelkedő hallgatóknak járó Chrysanthemum-ösztöndíjat.

Ajánló


J. S. Bach: Goldberg-variációk, BWV 988

Vannak zenei párbeszédek, amelyek évtizedekig tartanak: Snétberger Ferenc és Johann Sebastian Bach viszonya pontosan ilyen.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!