
Ido Ramot és Jan Vojtek zongoraestje
Európai zongoristák - Tehetségesek, eredményesek, fiatalok, egyéniségek...
Európai zongoristák - Tehetségesek, eredményesek, fiatalok, egyéniségek...
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tuesday, March 06 2018 7:00PM
Saint-Saëns–Liszt–Horowitz:
Danse Macabre
Bonis:
Berceuse, op. 23/1
Bonis:
Il pleut, op. 102
Janáček:
Ködben
Liszt–Horowitz:
2. magyar rapszódia
Bonis:
Le moustique, op. 66
Debussy:
Estampes
Chopin:
3. (h-moll) szonáta, op.58
Ido Ramot, Jan Vojtek (zongora)
Tehetségesek, eredményesek, fiatalok, egyéniségek – ez köti össze azokat a zongoraművészeket, akik a L’Europe du piano című programsorozatnak köszönhetően Európa több koncerthelyszínén, köztük a Zeneakadémián is bizonyíthatják rátermettségüket. Az 1994-es születésű izraeli-német zongoraművész, Ido Ramot pályája nagyon korán indult, már kilencéves korában fellépett a Johannesburgi Szimfonikus Zenekarral, és azóta számos zenei együttessel koncertezett elsősorban Izraelben és Olaszországban. A fiatal művész több szólókoncertet adott Izraelben, Németországban, Spanyolországban, Olaszországban és a skandináv államokban. Több nemzetközi verseny döntőse és győztese volt, az Amerikai-Izraeli Kulturális Alap kiemelt ösztöndíjasa. Jelenleg a berlini Hans Eissler Hochschule für Musik másodéves hallgatója. Jan Vojtek 1995-ben született Brnóban, ötéves kora óta zongorázik. Már zeneiskolai tanulmányai alatt több országos versenyt nyert meg Csehországban, 10 éves korától pedig egyetemi professzorok segítették szakmai fejlődését. Mivel édesapja magyar származású, ezért a középiskolát Budapesten a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte el, jelenleg pedig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem harmadéves hallgatója. Fellépéseinek száma egyre bővül: mind Csehországban, mind Magyarországon szólistaként és zenekari közreműködéssel egyaránt. Ido Ramot és Jan Vojtek közös koncertjének változatos műsora a két zongorista képességinek teljes spektrumát, színes eszköztárát mutatja meg, annak az útnak egy stádiumát, mikor fiatal tehetség érett művésszé válik.
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.
Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.