Program


Határtalan férfiének - Gubinecz Ákos lemezbemutató koncertje

Határtalan férfiének - Gubinecz Ákos lemezbemutató koncertje

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 28. péntek, 19:00

nduljunk, pajtás! – muravidéki katonadalok
Bizodalom – szlavóniai népének
Juhászéknál vendégségben – vajdasági pásztor-, és betyárdalok
Rákóczi leköszön – nagyszalontai dallamok Kodály Zoltán gyűjtéséből
Elosztották a bánatot… – széki táncdallamok
Magas égen – kalotaszegi szerelmes énekek
SZÜNET
Feneforrás – buzai dallamok Szász István repertoárjából
Moldvai katonaénekek
Csávási többszólamú énekek
Gömöri pásztordalok
Csallóközi dudanóták
Diákdalok 18. századi melodiáriumokból
Míg a világ világ lesz… – bözödi keserves és táncdallamok

Közreműködnek: Rostás Áron, Félegyházi Miklós, Gárgyán Zoltán (ének), Bencze Mátyás, Blaskó Norbert, Pirbus Virág (hegedű), Böröcz Balázs (brácsa), Hornich Thomas (nagybőgő), Solymosi Vince (cimbalom), Csörsz Rumen István (lant, ének), Hegedűs István (furulya, ének), Horváth Bálint (brácstambura, ének)
Gubinecz Ákos (ének)

„A szép férfihang, a férfiének nagy kincs mifelénk. Vannak szerencsés népek, például a mediterrán partokon, szigeteken, ahol nem ritkaság, de nálunk, különösen napjainkban nem gyakori a kiemelkedő férfi énekes a táncházi-népzenei körökben” – írta Eredics Gábor Gubinecz Ákos lemezéhez fűzött gondolataiban. Az ifjú művész énekes zenésztársaival együtt felelősséggel és tehetséggel nyúlt a gondosan kiválasztott hagyományanyaghoz, melyen keresztül közelebb kerülhetünk a Kárpát-medence sokszínű dallamvilágához. A lemezbemutató koncerten elhangzó dallamok által a térség ismert és kevésbé ismert férfi adatközlői szólnak hozzánk, felidézve a férfi életút legfontosabb állomásait – a közreműködő énekesek és zenészek többsége is azokról a területekről származik, ahonnan az előadott muzsika.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.

Ajánló


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!