Tytuł


Haffner Eszter, Bársony Péter és Rohmann Ditta - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

Haffner Eszter, Bársony Péter és Rohmann Ditta - Kamarazene karnyújtásnyira 2022 tavasz

„Vannak emberek, akiknek csillogó emléke világít, / Amikor ők maguk már nincsenek köztünk.” – Szenes Hanna II. világháborúban meggyilkolt költőnő két verssora akár a mottója is lehetne a Kamarazene karnyújtásnyira sorozat hommage-hangversenyének, melyen a Zeneakadémia Vonós Tanszékének két csoportvezető tanára mellett Haffner Eszter hegedűművész közreműködik.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wtorek, 15 Lutego 2022 19:00

Schubert: B-dúr vonóstrió, D. 471
Krása: Passacaglia és fúga
Klein: Vonóstrió
Eötvös Péter: Trio à cordes (in memoriam Christophe Desjardins) – magyarországi bemutató
Krása: Tánc

Haffner Eszter (hegedű), Bársony Péter (brácsa), Rohmann Ditta (cselló)

„Vannak emberek, akiknek csillogó emléke világít, / Amikor ők maguk már nincsenek köztünk.” – Szenes Hanna II. világháborúban meggyilkolt költőnő két verssora akár a mottója is lehetne a Kamarazene karnyújtásnyira sorozat hommage-hangversenyének, melyen a Zeneakadémia Vonós Tanszékének két csoportvezető tanára mellett Haffner Eszter hegedűművész közreműködik. A műsor egyik részében a Holokauszt során Auschwitzban elhunyt két cseh zeneszerző, Hans Krása és Gideon Klein 1944-ben keletkezett darabjait hallhatjuk. Kleint kevesebb mint két héttel a Vonóstrió befejezése után deportálták, Krása pedig mindkét kamaraművét a theresienstadti gettóban komponálta. Eötvös Péter műve a 2020-ban elhunyt Christophe Desjardins-nek állít emléket; a francia brácsaművész tagja volt az Ensemble InterContemporainnek, nevéhez számos kortárs mű bemutatója fűződött. A melankolikus felhangot ellensúlyozza Schubert vonóstriója, melyből teljes egészében csak a nyitó Allegro tétel maradt fenn.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Nasza oferta


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.