Program


Giczi Balázs és Zsilka Alan

Giczi Balázs és Zsilka Alan

Orgona a központban
David Titterington

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 2. péntek, 19:30

Orgona a központban
David Titterington

Elgar: g-moll orgonaszonáta, op. 28 – 1. Allegro maestoso
Wesley: Voluntary in D
Mendelssohn: Paulus, op. 36 – Nyitány (W. T. Best átirata)
Leighton: Paean
Walton: Orb and Sceptre – koronázási induló

SZÜNET

Grainger: Handel in the Strand
Bridge: E-dúr adagio
Judith Weir: Ettrick Banks
Willan: Bevezetés, passacaglia és fúga, op. 149

David Titterington (orgona)

David Titterington személyében a világ egyik legelismertebb orgonaművészét köszönthetjük. Nagyívű pályafutása során a brit orgonista a szakma minden területén bizonyította kiválóságát: széleskörű oktatói tevékenysége mellett rendszeresen lép fel a világ vezető fesztiváljain és hangversenytermeiben, neve továbbá zeneszerzők aktív együttműködőjeként is jól ismert. Zeneakadémiai hangversenyére a brit orgonairodalom klasszikusaival érkezik. A g-moll orgonaszonáta az Elgarra jellemző kifinomultság és elegancia mintapéldája. Az 1966-os Paean Kenneth Leighton egyik legkiemelkedőbb orgonaműve, melyben a kromatikus írásmód líraisággal párosul. William Walton indulója az 1953 óta regnáló Erzsébet királynő koronázására íródott; az elgari mintát követő műben Wagner és a jazz hatása egyaránt felfedezhető. Percy Grainger vidám hangvételű Handel in the Strandjét követően Healey Willan nagyszabású későromantikus műve, a Bevezetés, passacaglia és fúga zárja le a műsort.

Ajánlatunk


A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

A szezon talán legtitokzatosabb című matinéja igazi mesekönyv, egy anekdotagyűjtemény. A zeneszerzők ugyanis olykor a terjedelmes történetek helyett csupán egy-egy benyomást, karaktert, érzést, helyszínt, állatot kívánnak megfesteni a hangok segítségével. Zenei miniatúrák már a barokk korszakban is készültek, az úgynevezett karakterdarabok pedig a 19. században jöttek újra divatba.

Ajánló


A Zeneakadémia alapításának 150. évfordulója jó alkalom arra, hogy megvizsgáljuk az intézménytörténet és a magyar zenetörténet közös metszetét. A Zeneakadémia…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!