Program


Fassang László - Orgona a központban

Fassang László - Orgona a központban

Fassang László neve aligha ismeretlen a budapesti közönség számára. Az orgonaművész kiterjedt hazai és nemzetközi előadói tevékenysége a klasszikus orgonairodalom megszólaltatására összpontosul, de fontos részét képezi másik szenvedélye, az improvizálás is.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, December 14 2021 7:30PM

Orgona a központban
Fassang László A Zeneakadémia saját szervezésű programja
J. S. Bach – Fassang László: Chaconne a d-moll hegedűpartitából
Szathmáry Zsigmond: B-A-C-H hommage à ...
Liszt: Prelúdium és fúga a B-A-C-H motívumra

SZÜNET

Schumann: Hat darab kánonformában, op. 56
Ligeti: Musica ricercata – részletek
Kurtág György: Játékok – részletek
Brahms – Fassang László: Chaconne a 4. (e-moll) szimfóniából

Fassang László (orgona)

Fassang László neve aligha ismeretlen a budapesti közönség számára. Az orgonaművész kiterjedt hazai és nemzetközi előadói tevékenysége a klasszikus orgonairodalom megszólaltatására összpontosul, de fontos részét képezi másik szenvedélye, az improvizálás is. Zeneakadémiai hangversenyének középpontjában Johann Sebastian Bach zenei öröksége foglal helyet. Az est a legendás d-moll chaconne-nal veszi kezdetét, melyben Bach a felesége elvesztése utáni gyászának adott örökérvényű kifejezést. A komponista nevéből képzett zenei motívum (B-A-C-H) a zenetörténet számos mesterét ihlette meg: Liszt prelúdium és fúgájához Szathmáry Zsigmond modern alkotása szolgál kontrasztként. Schumann kontrapunktikus karakterdarabjait Ligeti György és Kurtág György remek miniatűrjei követik. Az estet megkoronázó mű Brahms negyedik szimfóniájának grandiózus fináléja, mely a chaconne-hoz hasonló variációs technikája révén találó lezárást nyújt a koncertnek.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Our offer


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Suggestions


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.