program


Érdi Tamás

Érdi Tamás

Schubert, Debussy, Bartók

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 01. Marts 2024 19:00

Schubert: Esz-dúr impromptu, D. 899/2 [op. 90/2]
Schubert: Gesz-dúr impromptu, D. 899/3 [op. 90/3]
Schubert: A-dúr zongoraszonáta, D. 959

SZÜNET

Debussy: Bergamaszk szvit
Debussy: A boldog sziget
Bartók: Improvizációk magyar parasztdalokra, BB 83 [op. 20]

Érdi Tamás (zongora)

Közismert tény, hogy az információk 90 százalékát vizuálisan fogadjuk be. De mi a helyzet a zenével? Mit eredményez, ha valami miatt egy zenész nem képes a vizuális információk befogadásra? Az emberiség története során mindig speciális képességeket társított a vaksághoz. E képességek közé tartozik a muzsikálás különleges tehetsége is. A kívülállók első gondolata, hogy az „adatbemenet” 90 százalékának elvesztése páratlan belső hallást és érzékenységet eredményez. A zenészek számára pedig szinte felfoghatatlan, hogyan lehet kotta nélkül megtanulni ezeket a bonyolult zenei struktúrákat. Érdi Tamás koncertje segít elgondolkodni a fentieken. Játékán páratlan belső zeneiség szűrődik át. Valami olyan megfoghatatlan, katartikus művészi élményt nyújt, amely jóval túlmutat a látható világon és a hangszertechnikán. A fiatal zongoristanemzedék egyik legtehetségesebb képviselője koraszülöttként vesztette el látását. Kiváló zenei képességei már kisgyermek korában megmutatkoztak. Tanára, Becht Erika speciális módszerrel teszi „láthatóvá” számára a kottákban írottakat, és ő ennek alapján alakítja ki saját művészi olvasatát. Ezen az estén Schubert, Debussy és Bartók műveiből válogat.

RENDEZŐ:

Zeneakadémia Koncertközpont

 

SOROZAT:

A fekete-fehér színei

Aktuelt


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.