
Emmanuel Pahud és Eric le Sage
Kamarazene Nagyteremre - Emmanuel Pahud és Eric Le Sage
Kamarazene Nagyteremre - Emmanuel Pahud és Eric Le Sage
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. május 29. hétfő, 19:30
Mozart: 17. (C-dúr) hegedű-zongoraszonáta, K. 296 (Emmanuel Pahud átirata)
Schubert: Bevezetés és variációk az Elszáradt virágok című dal témájára, D. 802
szünet
Schumann: Fantáziadarabok klarinétra és zongorára, op. 73 (Emmanuel Pahud átirata)
Mendelssohn: F-dúr hegedű-zongoraszonáta, op. 4 (Emmanuel Pahud átirata)
Emmanuel Pahud (fuvola) Eric Le Sage (zongora)
Emmanuel Pahud 1992-ben, alig 22 esztendősen a Berlini Filharmonikusok testületének legfiatalabb tagja volt, s máig fölismerhetjük őt a nagy zenekar tagjainak sorában a berliniek koncertközvetítéseit nézve, ám mindemellett már két évtizede utazó világsztár, a legkiválóbb hangszeres szólisták szűk elitjének teljes jogú tagja. „A hangszer lehetővé teszi számomra, hogy zenévé alakítsam, amit gondolok, amit érzek. Noha a hangszer fontos, de az előadó annál is sokkal fontosabb. Az igazi munkát még akkor kell elvégezni, mielőtt az ember belefújna a hangszerébe” – fogalmazott egy interjújában a genfi születésű muzsikus, aki híresen széles repertoárjából ezúttal Mozart, Schubert, Schumann és Mendelssohn egy-egy darabját játssza majd, túlnyomórészt saját átiratában. A Budapesten már számos alkalommal vendégeskedett és mindannyiszor lelkesen ünnepelt fuvolistát ezúttal a romantikus zeneszerzők, s különösen Schumann műveinek avatott megszólaltatójaként méltatott francia zongoraművész, Eric Le Sage kíséri majd.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg…
Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!