Program


Ecce Homo - Itt és most

Ecce Homo - Itt és most

Szent Efrém Kórus, Tornyai Péter

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, April 14 2025 7:00PM

Tornyai Péter: Dixit

Rajk Judit (alt), Kéringer László (tenor), Zétényi Tamás (cselló), Nevelő János (ütőhangszerek)
Szent Efrém Férfikar (művészeti vezető: Bubnó Tamás)
Vezényel: Tornyai Péter

Tornyai Péter Dixit című kompozíciója 2017-ben, Zétényi Tamás felkérésére született. Az egyedülálló apparátusú mű szóló csellót, egy-egy azonos hangfajú férfi és női szólistát, egy tizenkét tagú férfikart, valamit egy ütőst ír elő. A mű tételeiben Tornyai a Teremtés hét szavát (aktusát) felelteti meg Krisztus hét szavával a kereszten, mindezt Szent Ágoston írásai alapján. Tornyai 2017-ben így beszélt kompozíciójáról: „A Dixit több szempontból első darab eddigi zeneszerzői munkámban. Így például abban is, hogy átszűrődik rajta az istenhit kérdése – és talán nem csak a téma miatt. A hité, ami személyes életemben mindig is fontos volt, de csak nagyon áttételesen tudtam kapcsolatba hozni azzal, amit alkotóművészként csinálok. Ez talán csak akkor lehetséges teljes harmóniában, ha az alkotásban nincs exhibicionizmus. De itt nem kell elmenni a keleti filozófiákig, nekem elég a keresztény Haydn vagy Bach példája.”
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Suggestions


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.