Program


Dolfin Balázs és Balog Alexandra kamaraestje - Y generáció

Dolfin Balázs és Balog Alexandra kamaraestje - Y generáció

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. január 9. csütörtök, 19:00

Kurtág György: Játékok V » 10. Les Adieux (in Janáčeks Manier)
Kurtág György: Jelek, játékok és üzenetek » részletek
Janáček: Pohádka (Tündérmese)
Kurtág György: Harangok (Hommage a Stravinsky)
Kurtág György: Jelek, játékok és üzenetek » részletek
Stravinsky: Olasz szvit

SZÜNET

Chopin: g-moll cselló-zongora szonáta, op. 65

Dolfin Balázs (cselló), Balog Alexandra (zongora)

A Junior Prima-díjas előadóművészek, Balog Alexandra és Dolfin Balázs már igen fiatalon belekóstoltak a muzsikusi lét nemzetköziségébe. Balog Alexandra budapesti tanulmányai után Londonban, Grazban tanult, jelenleg az Egyesült Államokban képezi tovább magát; Dolfin Balázs útja Németországba, Münchenbe vezetett. Zeneakadémiai kamaraestjük három pillér, Janáček, Stravinsky és Chopin egy-egy darabja köré épül. A cseh mester Tündérmeséje az orosz romantika világába repít, Stravinsky Olasz szvitje (a Pulcinella című balett átirata) a barokk Nápoly frivol-pezsgő hangulatát idézi meg. A szinte kizárólag zongoraművek szerzőjeként ismert Chopin egyetlen kamaraszonátája az utolsó olyan mű, mely még a komponista életében megjelent nyomtatásban. A darab sokszori nekifutásra készült el: „ami a csellószonátámat illeti: néha bedobom a sarokba, aztán újra előveszem” – nyilatkozta róla a szerző.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A százötven éve született Pablo Casals (katalánul Pau Casals) a 20. század egyik, ha nem a legnagyobb gordonkaművésze volt. Jellegzetes, éneklő hangot eredményező játékmódja forradalmasította a csellójátékot.

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!