
Cyprien Katsaris zongoraestje
Cyprien Katsaris azok közé a zongoristák közé tartozik, akik tudatosan törekednek az előadó és a közönség közti falak lebontására és a köztük lévő személyes kapcsolat kialakítására.
Cyprien Katsaris azok közé a zongoristák közé tartozik, akik tudatosan törekednek az előadó és a közönség közti falak lebontására és a köztük lévő személyes kapcsolat kialakítására.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. február 15. szerda, 19:00
Koncertjein gyakran ő maga konferálja fel a játszott műveket, és előszeretettel oszt meg a programhoz kapcsolódó anekdotákat is a hallgatósággal. Hatalmas repertoárral bíró művész, aki kiemelt figyelmet fordít az elfeledett, koncerttermekben csak ritkán megszólaló művek felkutatására és előadására. Katsaris számára, aki az elmúlt években több alkalommal is adott koncertet a Zeneakadémián, a magyar kapcsolódások különleges jelentőséggel bírnak: Cziffra György Liszt-játékának volt a legnagyobb szerepe abban, hogy zongoraművész lett, és tizenöt éves korában nem kisebb művel, mint Liszt Magyar fantáziájával debütált Párizsban. Ezúttal nemcsak koncertezik, de mesterkurzust is tart a Zeneakadémián a ciprusi-francia zongorista, aki meglepetéskoncerttel készül a budapesti közönségnek.
A kerek évfordulók mindig jó lehetőséget teremtenek arra, hogy visszatekintsünk. A Zeneakadémia rejtett kincsei tematikus sorozat felfedezésre hívja a koncertlátogatókat az intézmény alapításának 150. évfordulója alkalmából. Az egykoron zeneszerzést vagy hangszerelést oktató zeneakadémiai tanárok szerzeményeiből is válogat az Új Liszt Ferenc Kamarakórus.
Magyar inspirációktól az operák csúcsáig – nemzetközi fuvola-est
A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.
„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.
Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja…
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!