Program


Csuhaj-Barna Tibor szerzői estje - Into the Groove - Jazz itt!

Csuhaj-Barna Tibor szerzői estje - Into the Groove - Jazz itt!

Válogatás Csuhaj-Barna Tibor szerzeményeiből

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. október 30. szerda, 19:00

A koncert háziasszonya: Lakatos Ágnes
Gyémánt Bálint (gitár), Binder Károly, Márkus Tibor, Varga Gábor (zongora)
East Side Jazz Company: Lakatos Ágnes (ének), Lázár Zsigmond (hegedű), Elek István (szaxofon), György Mihály (gitár), Horváth Áron (cimbalom), Jeszenszky György (dob)

Csuhaj-Barna Tibor nagybőgős, zeneszerző és tanár, a hazai jazzélet egyik meghatározó személyisége. Számos formációban és stílusban játszik és a sokoldalúság zeneszerzői munkásságának is jellemzője. A hagyományos hangszerösszeállításokon túl több művet is írt fagottra, fagottegyüttesre, valamint Lakatos Ágnessel közös ének-nagybőgő formációra. A Solti teremben izgalmas, sokszínű koncertre készül, olyan muzsikus kiválóságokkal lép színpadra, akik meghatározó szereplői voltak zenei életútjának. A koncert címe – „Into the Groove” – jól jellemzi kompozíciós stílusát: a változatos ritmikai lüktetés egyszerre színes és egységet is kölcsönöz a koncerten elhangzó műveknek.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

 

Ajánlatunk


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével és a Solti terem szépségével, láthatják a magyar szecesszió kiemelkedő alkotását az előcsarnokban. Az épületlátogatás után lehetőségük nyílik meghallgatni a Zeneakadémia növendékei által adott minikoncertet is.

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!