Program


Csongor és Tünde

Csongor és Tünde

A magyar drámairodalom klasszikus remekműve, a boldogságkeresés csodálatos meséje szokatlan megközelítésben, egyszerű színházi nyelven, de játékos eszközökkel kerül színpadra. A házi színpadi előadást az Újvidéki Színház fiatal rendezője, Puskás Zoltán rendezi.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. június 1. péntek, 19:30

Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
drámai költemény
 
"A Ma emberének is alapélménye az "elvágyódás" egy magasabb rendű világba, ahol a gondok megszűnnek vagy megszűnni látszanak. A vágy, az elvágyódás minden ember, de különösen a fiatalok természetes megnyilatkozása, hogy megkeressék életük értelmét és helyüket a világban. A nagy tanulság mégis az, hogy mindenkinek a valóságba kell visszatérnie, hogy vágyait realizálhassa. Vörösmarty annyira “örök emberi” vonásokat tár fel ebben a műben, hogy szinte természetes módon illeszthető “minden korokon túl” számunkra a mai fiatalság ösztönéhez és világához." – írja Harag György a Csongor és Tünde rendezése kapcsán.

Ajánlatunk


Janáček: Benőtt ösvényen, 1. kötet Kurtág György: Játékok » részletek SZÜNET Schumann: Gyermekjelenetek, op. 15 Brahms: 1. (C-dúr) zongoraszonáta, op. 1

Vannak zenei párbeszédek, amelyek évtizedekig tartanak: Snétberger Ferenc és Johann Sebastian Bach viszonya pontosan ilyen.

Az ország első számú jazz a cappella együttese, az Európában és a tengerentúlon is a legtöbb szakmai díjjal elismert magyar énekes formáció, a Jazzation 2026 decemberében is két ünnepi koncerttel várja a vokális harmóniával töltekezni kívánó közönséget.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!