Program


Csillagh Katalin, Győri Noémi és Priya Mitchell kamaraestje

Csillagh Katalin, Győri Noémi és Priya Mitchell kamaraestje

A Zeneakadémia művésztanára, Csillagh Katalin és a londoni Royal Academy of Music doktorandusza, Győri Noémi rendszeresen lépnek fel együtt, nagyszerű műsoraik régóta a hazai koncertélet színfoltjait jelentik, közös lemezük 2016 őszén jelent meg.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, May 03 2017 7:00PM

Ezúttal az Oxfordi Kamarazenei Fesztivál művészeti vezetője, Priya Mitchell társul hozzájuk, az a nemzetközi hírű hegedűművésznő, aki olyan neves muzsikusokkal dolgozott már együtt, mint Andrew Davis, Yuri Temirkanov, Fazil Say, valamint Maria João Pires, akivel önálló sorozatot is jegyzett a Wigmore Hallban. A három művész a kamarazene különlegességeiből szólaltat meg egy csokorra valót, a 20. századra fókuszálva. Ilyen ínyencség például az egyesek szerint Sosztakovics és Prokofjev mellett a harmadik legjelentősebb, de méltatlanul elfeledett szovjet szerző, Weinberg zseniális miniatűrsorozata, a későbbi generációhoz tartozó, szintén Szovjetunióban, majd Németországban alkotott Schnittke hegedűszonátája 1963-ból, vagy a 20. századi olasz avantgárd egyik vezéralakjának izgalmas duettjei.

C. Ph. E. Bach: d-moll triószonáta
Weinberg: 12 miniatűr fuvolára és zongorára, op. 29
Berio: Duetti (részletek)
Schnittke: 1. hegedű-zongoraszonáta
Sosztakovics: Lear király – duett és keringő
Csillagh Katalin (zongora); Győri Noémi (fuvola); Priya Mitchell (hegedű)

Our offer


Anton Diabelli a klasszikus stílus egyik szellemes, sziporkázó képviselője. Mi sem mutatja ezt jobban, mint hogy a nála tíz évvel idősebb Beethoven is monumentális variációsorozatot írt egyik témájára. Azt azonban kevesen tudják, hogy Diabelli nemcsak komponista és zongorista, hanem kitűnő gitáros is volt. A Triovirate gitártrió az ő, eredetileg is három gitárra komponált művét választotta koncertje nyitódarabjául. Ezt követi Darius Milhaud huszadik századi francia zeneszerző eredetileg két zongorára írt kompozíciója.

A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.

Suggestions


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És…

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián,…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.