Program


Csabay Domonkos zongoraestje - Beethoventől Brittenig – Zenei körutazás Európában - A fekete-fehér s

Csabay Domonkos zongoraestje - Beethoventől Brittenig – Zenei körutazás Európában - A fekete-fehér s

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, October 26 2024 7:00PM

Beethoven: C-dúr polonéz, op. 89
Beethoven: Andante favori, WoO 57
Beethoven: Allemande, WoO 81
Beethoven: Hat variáció egy saját témára, op. 76 („Török Induló”)
Beethoven: Rondo alla ingharese quasi un capriccio, op. 129 („Harag az elveszett garas miatt”)
Britten: Holiday Diary, op. 5

SZÜNET

Sibelius: Finlandia – szimfonikus költemény, op. 26 (a szerző átirata)
Rahmanyinov: gisz-moll prelűd, op. 32/12
Chopin: Asz-dúr prelűd, op. 28/17
Ravel: La valse (a szerző átirata)
Kodály: Marosszéki táncok

Csabay Domonkos (zongora)

Képzeletbeli utazások megtételéhez a zenénél aligha van ideálisabb „közlekedési eszköz”. Beethoven például nem járt sem lengyel, sem török földön, ám mindez nem akadályozta meg abban, hogy polonézt vagy törökös indulót írjon. A magyaros hangvételű darabjaihoz viszont közvetlen inspirációt is kaphatott, budai utazásán éppúgy, mint magyar barátai révén. Csabay Domonkos égtájak között cikázó koncertje Beethoven ritkábban hallható, ám rendkívül üdítő kompozícióival vesz lendületet, hogy aztán olyan helyekre röpítsen el, mint egy tengerparti nyaralóhely Angliában, ahol az alig húszéves Benjamin Britten zenei naplót vezetett reggeli úszásról, vitorlázásról és minden egyéb békebeli nyári kikapcsolódásról. Az északi vidékekre egy igazi különlegesség révén jutunk majd el, Sibelius fennkölt szimfonikus költeménye ezúttal zongoraváltozatban hallható. A bécsi kedélyt Ravel nevezetes táncfantáziája magasztalja, a műsort Kodály Zoltán székely-magyar népi dallamokat visszhangzó, virtuóz darabja zárja.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Suggestions


A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.