Program


Brahms-est - A Zeneakadémia műhelyei

Brahms-est - A Zeneakadémia műhelyei

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 12. szombat, 19:00

Válogatás Brahms műveiből

A Doktori Iskola billentyűs hallgatói

A Zeneakadémia műhelyei-sorozatban a Zeneakadémián folyó oktatással, tanszékek munkájának összegzésével, különböző projektek eredményének bemutatásával ismerkedhet meg vagy egy-egy mesterkurzus zárókoncertjét hallhatja a közönség. Különleges élményt ígér a doktori képzésben résztvevő billentyűs növendékek projektje is, amely Brahms művészetét állítja fókuszba. Brahms életét a szólózongoraművek fiatal korától kezdve végigkísérték. Életre szóló modellt jelentett számára a Schumann házaspár, hiszem Robert és Clara Schumann is egyszerre voltak kiváló zongoristák és zeneszerzők. Brahms zongoraművein keresztük végigkövethetjük stílusának alakulását a fiatal évek E.T.A. Hoffmannt idéző szertelen romantikájától a tudós zeneszerző megnyilvánulásain át a kései darabok melankóliájáig.

Ajánlatunk


Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.