
Bor Péter, Baranyai Barnabás - A tehetség kötelez
Versenygyőzelmekkel és számos, különböző hangszerösszeállítású kamarazenei koncert tapasztalatával a hátuk mögött lép színpadra a két fiatal művész, Bor Péter és Baranyai Barnabás.
Versenygyőzelmekkel és számos, különböző hangszerösszeállítású kamarazenei koncert tapasztalatával a hátuk mögött lép színpadra a két fiatal művész, Bor Péter és Baranyai Barnabás.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. december 5. vasárnap, 19:00
A tehetség kötelez
Bor Péter és Baranyai Barnabás A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Hindemith: Brácsa-zongora szonáta, op. 11/4
Enescu: Koncertdarab
Bor Péter (brácsa), Dani Imre (zongora)
Sosztakovics: d-moll cselló-zongora szonáta, op. 40
Baranyai Barnabás (cselló), Szabó Marcell (zongora)
SZÜNET
Brahms: a-moll klarinéttrió, op. 114 (a szerző átirata brácsára, csellóra és zongorára)
Bor Péter (brácsa), Baranyai Barnabás (cselló), Szabó Marcell (zongora)
Versenygyőzelmekkel és számos, különböző hangszerösszeállítású kamarazenei koncert tapasztalatával a hátuk mögött lép színpadra a két fiatal művész, Bor Péter és Baranyai Barnabás. Bor Péter 2019-ben első lett az Országos Lukács Pál Brácsaversenyen, mellyel fellépési lehetőséget is kapott a Magyar Rádiótól és a Bartók Béla Emlékháztól. Baranyai Barnabás 2016-ban az Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Versenyen ért el első helyezést, valamint kvartettjével a Weiner Leó Országos Kamarazene Versenyen nyert arany érmet és Beethoven-díjat. A Junior Príma Díjas és Fischer Annie-ösztöndíjas csellista mutatta be a Miskolci Bartók Fesztiválon Fekete Gyula gordonkaversenyét. A koncerten a 20. századi zene két meghatározó alkotójának egy-egy szonátája hangzik el, Hindemith brácsaszonátája és Sosztakovics csellószonátája egyaránt a szerzők első alkotói korszakában keletkeztek, közös produkcióként pedig egy Brahms-triót adnak elő Szabó Marcell zongoraművész közreműködésével.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont
Támogató:
A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.
Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó népdalról, operaáriáról, vagy popról, jazzről, soulról – milyen magától értődő természetességgel találja meg a különböző stílusokhoz illő, autentikus hangvételt.
Cziffra György szólóestje (1956)
A Bartók Konzervatórium sorozatának első koncertjén az iskola tanárai, diákjai és meghívott művészeik különleges programmal várják a közönséget, amellyel az…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!