Program


Bartók 144 - A kékszakállú herceg vára - A Zeneakadémia együttesei

Bartók 144 - A kékszakállú herceg vára - A Zeneakadémia együttesei

Kesselyák/Meláth/Fried/A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. március 25. kedd, 19:30

Bartók: A kékszakállú herceg vára, BB 62

Schöck Atala (alt), Fried Péter (basszus)
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Kesselyák Gergely

Bartók Béla egyfelvonásos operája, a Balázs Béla librettójára írt A kékszakállú herceg vára lebilincselő történet egy férfi és egy nő kapcsolatáról. Az opera a szeretet, a birtoklás és a halál témáit járja körül úgy, hogy a cselekmény előrehaladtával a zene és a szöveg egyre mélyebb rétegeket tár fel a két főszereplő kapcsolatából, a végső értelmezés lehetősége azonban mindig a közönségé. A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara Kesselyák Gergely vezényletével vállalkozik az 1911-ben komponált és 1918-ban bemutatott mestermű előadására. Judit szerepében Schöck Atala, míg a Kékszakállú szerepében Fried Péter lép színpadra. Mindez jól tükrözi a Zeneakadémia sokszínűségét és minőségi hagyományait, ahol a fiatal zenészek éppúgy részesei lehetnek az előadásoknak, mint a már ismert művészek. Az opera ezúttal koncertszerűen hangzik el, a közönség így teljes figyelmét Bartók zenéjére összpontosíthatja.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai egyénileg is elismert művészek, akik számos nemzetközi díjjal büszkélkedhetnek.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián, különleges kétzongorás átiratokat megszólaltatva.

Ajánló


„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény…

„…Thomán István, Bartók[nak] és Dohnányinak egykori mestere Beethoven-estélyt rendezett a Zeneakadémiában.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!