
Baráti Kristóf és Kelemen Barnabás - Kéthegedűs művek
Kamarazene Nagyteremre
Baráti Kristóf és Kelemen Barnabás
Kéthegedűs művek
more
Kamarazene Nagyteremre
Baráti Kristóf és Kelemen Barnabás
Kéthegedűs művek
more
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Wednesday, May 01 2019 7:30PM
Spohr: D-dúr duó két hegedűre, op. 67/2
Wieniawski: g-moll etude-caprice két hegedűre, op. 18/1
Wieniawski: Esz-dúr etude-caprice két hegedűre, op. 18/2
Moszkowski: Szvit két hegedűre és zongorára, op.71
SZÜNET
Prokofjev: C-dúr szonáta két hegedűre, op.56
Bartók: 44 duó két hegedűre, BB 104 – válogatás
Sosztakovics: Öt darab két hegedűre és zongorára
Baráti Kristóf, Kelemen Barnabás (hegedű)
Megumi Hashiba (zongora)
Nemzedékük és egyszersmind a mai magyar komolyzenei élet két legaktívabb és legkiválóbb hegedűse lép együtt pódiumra ezen az estén. Kelemen Barnabás, a hangverseny megálmodója ezúttal ugyan nem a feleségével lép színpadra, ám nagyot téved az, aki Baráti Kristóffal közös koncertjétől valamiféle vonópárbajt remél. Két elhivatott kamaramuzsikus, két virtuóz, s nem mellesleg két Kossuth-díjas művész meghitt együttműködését ígéri ez a gazdag program, amely e delikát hangszer-összeállítás változatos darabjait vonultatja majd fel: a romantikus Louis Spohr kompozíciójától a lengyel születésű kismester és csodahegedűs, Henryk Wieniawski két etude-caprice-án át Szergej Prokofjev 1932-es, merészen kísérletező kedvű C-dúr szonátájáig. A kíséret nélkül két hegedűt szerepeltető művek sorából természetesen Bartók Béla 1931-es, négy füzetből álló duósorozatának reprezentatív válogatása sem hiányozhat, magyar, szlovák, román, szerb, rutén és arab népi dallamokat megidézve.
Szokolay Dongó Balázs az improvizáció népi fúvós nagymestere, emellett zeneszerzéssel is foglalkozik. Karakteres játéka, egyedi dallamformálása és ötletes szólói rengeteg alkotó számára jelentenek kapcsolódási pontot, szinte nincs olyan formáció, ahol ne fordult volna meg, az élvonalbeli népzenei produkcióktól a klasszikus zenei fúziókig. Születésnapi műsorában életútja fontos találkozásait mutatja be.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
A magyar Korossy- és a lengyel NeoQuartet munkásságát a művészek fiatal kora ellenére már számos díj és versenyeredmény fémjelzi. A két együttes nemcsak a klasszikus, hanem a modern kvartettrepertoár irányába is elkötelezett. Zeneakadémiai programjuk a 20. és 21. századi zeneirodalom izgalmas és sokszínű világába nyújt betekintést.
A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
A program kb. 50 perces programon bemutatjuk a Zeneakadémia épületének különleges díszítéseit, rejtett kincseit, megismerkedhetnek a legendás a Nagyterem történetével…
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.