Program


Balogh Tamás Quartet feat. Nagy Lili - Jazz itt!

Balogh Tamás Quartet feat. Nagy Lili - Jazz itt!

Alig múlt húsz éves Balogh Tamás, de már közel tíz éve intenzíven zenél, jelenleg Binder Károly növendéke a Zeneakadémia Jazz Tanszékén.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, April 01 2017 7:00PM

A kistarcsai zeneiskolában a dob volt az első hangszere, ám hamarosan ráébredt, hogy erőteljesebben vonzza a zongora és a zeneszerzés. Tizennyolc éves volt, amikor 2011-ben, kétévnyi zongorázás után zenekarával megnyerte a Marosvásárhelyi Nemzetközi Jazz Versenyt, és a legjobb szólista díját is megkapta. Egy évvel később a Magyar Jazz Szövetség által rendezett zeneszerző és hangszerelő versenyen „Bomboloni Blues” című száma a „Legjobb combo hangszerelés” díját kapta meg, 2013 őszén pedig megnyerte a rangos, Vukán György által alapított Creative Art díjat. 2013 novemberében felléphetett a Vukán György tiszteletére rendezett Last Message koncerten a Művészetek Palotájában, ahol idén januárban mesterével, Binder Károllyal is játszott. Zenekarában, a Balogh Tamás Quartetben Hidász Tamás dobol, aki 2013-ban a Marosvásárhelyi Jazzfesztivál legjobb dobosa címét nyerte el; Fonay Tibor hódmezővásárhelyi születésű bőgős pedig 2014-ben Junior Prima díjban részesült. Az együtteshez most a dalszerzőként és dalszövegíróként is aktív Nagy Lili csatlakozik, aki másodéves hallgató a Kodolányi János Főiskola előadóművészet-jazz ének szakán, s 2016 márciusában elnyerte a legjobb énekesnek járó díjat egy Romániában rendezett Nemzetközi Jazzfesztiválon.

Balogh Tamás Quartet: Balogh Tamás (zongora, billentyűk); Ludányi Tamás (szaxofon); Fónay Tibi (basszusgitár); Hidász Tamás (dob)Vendég: Nagy Lili (ének)

Our offer


Az angol zene a 17. században a politikai és társadalmi viszonyokhoz hasonló volumenű változáson ment keresztül. Az utolsó évtizedekre érett be a helyi hagyományok, illetve az országba bejutott francia és olasz zene fúziója, amely egy sajátos, sokszínű és gazdag angol barokk stílus létrejöttét eredményezte. Ennek a zenei áramlatnak a legfőbb képviselői John Blow, illetve a tragikusan rövid életű tanítványa, Henry Purcell voltak.

A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett koncerten. A Zeneakadémián 1977 óta tanító, Liszt Ferenc-díjas és érdemes művészt a közönség olyan fellépőkkel együtt ünnepelheti, mint Balázs János Liszt- és Kossuth-díjas zongoraművész; Farkas Gábor Liszt-díjas zongoraművész, a Zeneakadémia Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője; Magyar Valentin Junior Prima díjas zongorista; Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész és Perényi Miklós Liszt-, Kossuth- és Prima Primissima díjas, érdemes művész csellista.

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.