Program


Balog Alexandra

Balog Alexandra

Beethoven, Berg, Schumann

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, May 03 2024 7:00PM

Beethoven: 30. (E-dúr) zongoraszonáta, op. 109
Berg: Zongoraszonáta, op. 1

SZÜNET

Schumann: Kreisleriana, op. 16

Balog Alexandra (zongora)

„Hitem szerint a zenész hivatás az elmélyült alkotás és a pillanat művészetének különleges ötvözete. Ez az, amely magával ragadott és folyamatos inspirációként szolgál” – vallotta Balog Alexandra zongorista egy projektje kapcsán. Ez is jelzi, hogy a fiatal művésznő klasszikus zene iránti szeretete szorosan összekapcsolódik azzal a vágyával, hogy azt művészetén keresztül minél szélesebb körben elérhetővé tegye. 2019-ben kitüntetéssel diplomázott a londoni Royal Academy of Music növendékeként, 2021-től pedig a grazi Kunstuniversität hallgatójaként folytat posztgraduális tanulmányokat. Versenyeredményei közül kiemelkedik a 2017-es grazi Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenyen aratott győzelme, valamint a 2022-es spanyolországi Liszt-verseny első díja. Igazi csapatjátékos: 2020-ban az amerikai–kínai Bard College-program egyik művészeti vezetője lett, emellett Berecz Mihállyal együtt irányítja a fiatal művészekből álló Altalena Zenei Közösséget. Kiemelt eseményük az Altalena Zenei Fesztivál és Nyári Akadémia, amely a klasszikus zene világszínvonalú oktatására, valamint a mesterkurzusokkal egy időben zajló, gondosan összeállított koncertsorozatra összpontosít. Nyitottság, érzékenység és tudatosság jellemzi ezt a hangversenyprogramot is, amely hatalmas ívet rajzol a 19. és a 20. század között. Beethoven és Berg zongoraszonátájának bemutatója között kereken 90 év telt el. Az időrendben e kettő közé ékelődő Schumann-mű zárja az estét.

RENDEZŐ: Zeneakadémia KoncertközpontSOROZAT: A fekete-fehér színei

Our offer


Noha ezúttal billentyűkre írt meséket vizsgálunk, mindez nem jelenti azt, hogy kizárólag billentyűs hangszerek kerülnek színpadra az évadban. Camille Saint-Saëns Az állatok farsangja című darabjának elengedhetetlen tulajdonsága ugyanis, hogy az egészen elképesztő hangszerelési trükköknek hála különböző hangszer-összeállításokon keresztül képes megeleveníteni állatokat a halaktól az elefántig.

A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.