
AIR - a Baroque Journey - Daniel Hope és kamarapartnerei - Tiszta barokk Tiszta barokk
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tirsdag, 08. Oktober 2024 19:30
Ortiz: Recercada segunda
Händel: d-moll billentyűs szvit, HWV 437 » Sarabande (Olivier Fourés átirata)
Falconieri: La suave melodia
Westhoff: 3. (d-moll) szonáta » 3. Imitazione delle campane
Matteis: Diverse bizzarrie sopra la Vecchia Sarabanda ò pur Ciaccona
Vivaldi: d-moll („La Follia”) triószonáta, RV 63
SZÜNET
Falconieri: Passacaglia à 3
Greensleeves – angol népdal
Leclair: Tambourin
Uccellini: Sonate, arie et correnti, op. 3 » Aria Quinta sopra la Bergamasca
Matteis: Ground after the Scotch Humour
Westhoff: 2. (a-moll) szonáta » 2. Imitazione del liuto
Falconieri: Ciaccona
Daniel Hope, Simos Papanas (hegedű), Nicola Mosca (cselló), Emanuele Forni (lant), Markellos Chryssicos (csembaló), Michael Metzler (ütőhangszerek)
A „régizene” – bármilyen repertoárt is értsünk e kifejezés alatt – megszólaltatásának több lehetséges iránya létezik a történetileg informált (a forrásokhoz és a kutatási eredményekhez legszigorúbban ragaszkodó) előadásmódtól a „romantikus” (valójában a 20. század első felének tradícióját egyenes ágon folytató) interpretációkig. A meglepő, friss szemléletű műsorairól híres Daniel Hope e skálán valahol félúton helyezkedik el: saját megfogalmazása szerint interpretációiban a „régizene modernségét”, illetve „egzotikus őserejét” akarja előtérbe tenni. Ennek szellemében figyelembe veszi a régizenejátszásban az elmúlt fél évszázadban bekövetkezett fordulatot, mégis modern hangszert használ és egyéb szempontokból nézve is a mai közízlés szerint közelíti meg a darabokat. Az általa játszott repertoár azonban olyan, amely bár a specialisták számára ismert, de a „modern” játékosok általában elkerülik: a hegedű első aranykorának, a 17. század virtuóz komponistáinak zenéje.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.
Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje
Ezen az estén három jól ismert művész lép színpadra.
„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.