Program


A Studio 5 szerzői estje. Bella-Virágh-Solti-Varga-Kutrik
2

A Studio 5 szerzői estje. Bella-Virágh-Solti-Varga-Kutrik

Itt és most
A Studio 5 szerzői estje
Kritikán felül
 more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, March 09 2019 7:00PM

Alberto Alessio: Bembe (a Bartók Zeneszerzőverseny Studio 5 különdíjas műve)
Kovács Gergely (zongora)
Bella Máté: Visions
Szűcs Péter (klarinét), Móri Beáta, Szalai András (cimbalom)
Virágh András Gábor: Tetra
Seleljo Erzsébet (altszaxofon), Seleljo Irén (zongora)
Solti Árpád: Amit szívedbe rejtesz
Kiss Diána (szoprán), Solti Árpád (zongora)
Varga Judit: Escapex2
Nagy Judit (cselló), Varga Judit (zongora)
Kutrik Bence: Rituale
Szepesi János (klarinét), Szentpáli Roland (tuba), Joó Szabolcs, Weisz Nándor (ütőhangszerek), Razvaljajeva Anasztázia (hárfa)
Vezényel: Káli Gábor

Moderátor: Molnár Szabolcs

A STUDIO 5 zeneszerző csoport tagjait elsősorban nem valamiféle közösen vallott esztétika kapcsolja össze, hanem az a meggyőződés, hogy az új zene nem kizárólag beavatottak kicsiny csoportjának figyelmére számíthat. Az elmúlt időszak nagy visszhangot keltő hangversenyei, mint amilyenek a Szent István-bazilikában vagy a Zeneakadémia Solti termében megrendezett koncertek voltak, igazolták e meggyőződést. Az Itt és most bérlet hangversenyein felhangzó művek többsége – mind a szélesebb közönség, mind a szakkritika, mind pedig a kompozíciók megszólaltatására vállalkozó előadóművészek körében – a legkülönbözőbb fórumokon, számos alkalommal sikert aratott már. Kutrik Bence Rituale című darabját például az International Rostrum of Composers szemlén, 2018-ban, az európai rádiók számára lejátszásra ajánlott legjobb művek közé választották.

Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Our offer


A magyarországi jazzképzés idén ünnepli elindulásának 60. évfordulóját. Ezzel a koncerttel arra a hatalmas kultúrtörténeti lépésre emlékezünk, amelynek motorja Gonda János Széchenyi-díjas zenepedagógus, zongoraművész és zeneszerző volt. A Zeneakadémia felismert egy korszakos kezdeményezést, így elindulhatott a jazzoktatás az intézményesülés útján: a tanszakból főiskolai, majd egyetemi tanszék lett, 2025-től pedig önálló doktori jazzprogram is indul.

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a zongoraművész első önálló zeneakadémiai estjéről. Ránki „szokatlanul és csodálatra méltóan perfekt zongorista. Rendkívüli biztonsággal birtokolja és közvetíti a zenei anyagot

A Carpathian Impressions három kivételes zongoraművész, Polgár Éva, Borbély László és Varga Gábor együttműködéséből született. Az egyedülálló zenei formáció tagjai egyénileg is elismert művészek, akik számos nemzetközi díjjal büszkélkedhetnek.

Suggestions


150 éve, 1875. november 14-én indult el az első tanév a Zeneakadémián. A jeles napról megemlékező hangverseny műsorában az intézmény…

Az 50 éves Kodály Intézet, az 50 éves Hírös Agóra, valamint a Nemzetközi Kodály Társaság jubileumi koncertje

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.