Program


A kísérletezés hangja - Liszt-kukacok Akadémiája - Hangszálak - 10-15 éveseknek

A kísérletezés hangja - Liszt-kukacok Akadémiája - Hangszálak - 10-15 éveseknek

10–15 éveseknek

Zeneakadémia saját produkció. Zeneakadémia jegyutalvány és Szabadfelhasználású jegy felhasználható.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 27. vasárnap, 11:00

Minden, amire az emberi hang képes, és még nem hangzott el a korábbi matinékon

Balogh Máté (zeneszerző), Molnár Anna (ének)
Mesélő: Mona Dániel

A Hangszálak című évad zárómatinéján a határfeszegetéseké lesz a főszerep. Mindaz, amit ezelőtt hallottunk, a hangképzésről, szabályokról, szépségről, harmóniáról szólt, de az emberi hang ennél sokkal-sokkal többre is képes. Zeneként használható nemcsak az ének, de a beszéd is. Dallamok helyett effektek kifejezésére is alkalmas az énekes, aki, ha kell, sokféleképpen el is tudja torzítani a saját hangját. A zeneszerzők manapság örömmel és végtelen kíváncsisággal kísérleteznek, hogy mi mindent képes megvalósítani egy énekes. Balogh Máté zeneszerző saját és kollégái darabjain keresztül segít feltérképezni, hol tart most a komponisták fantáziája. Ezeket a fantáziákat pedig az a Molnár Anna váltja valóra, aki olyan könnyedén játszik a hangjával, mintha nem léteznének a fizika törvényei. Ők és persze Mona Dániel zenetörténész mindent megtesznek, hogy bebizonyítsák: a kortárszene nagyon is lehet szórakoztató, izgalmas, ámulatba ejtő, színes, megdöbbentő, elgondolkodtató, megrázó, hihetetlen és addig ismert határokat átlépő.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánlatunk


A Bartók Konzi együtteseinek évadzáró estje

Bruno de Sá, a lenyűgöző brazil férfi szoprán és a nuovo barocco együttes közös koncertje egy olyan zenei utazásra hívja a hallgatót, amely visszarepít a barokk opera világába, miközben a jelenkor frissességét és innovációját is magában hordozza.

A Zeneakadémia zenekariművész-képzésében korábban fontos szerepet játszott a fúvószenekari repertoár és az ehhez szükséges speciális játékmód elsajátítsa. Hosszú szünet után, Szentpáli Roland művészeti vezetésével immár két éve ismét működik az intézmény koncertfúvós zenekara, melyet azért is hívtak ismételten életre, hogy napjaink zeneszerzőit új művek komponálására buzdítsák, ezzel is hozzájárulva a modern magyar fúvószenekari repertoár bővítéséhez.

Ajánló


A legkiválóbb hazai előadók a zenetörténet legnagyobb zongoristáinak kompozícióival tisztelegnek Dráfi Kálmán zongoraművész előtt a születésének hetvenedik évfordulója alkalmából megrendezett…

Akik jól ismerik a legendás opera- és dalénekes, Thomas Quasthoff előadóművészi arcélét, nem lepődnek meg azon, hogy – legyen szó…

„A legnagyobb nevű külföldi zongorista sem kelt nagyobb érdeklődést, mint Ránki Dezső” – írta 1970-ben a zenekritikus Pernye András a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!