
A Doelen Ensemble, a Codarts Művészeti Egyetem és a Zeneakadémia egyesített zenekara
A Zeneakadémia hallgatói zenekarát bemutató A zenekar mesterei sorozat estje holland–magyar együttműködés keretében valósul meg.
A Zeneakadémia hallgatói zenekarát bemutató A zenekar mesterei sorozat estje holland–magyar együttműködés keretében valósul meg.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. március 6. kedd, 19:30
Louis Andriessen: De Tijd (Az idő)
Bella Máté: Tabula Smaragdina
Horti Lilla (szoprán)
Doelen Ensemble A Zeneakadémia és a Codarts Művészeti Egyetem hallgatóiból alakult zenekar Vezényel: Arie van Beek
Egy kortárs zenei együttes, a rotterdami Doelen Ensemble és két felsőoktatási intézmény – a holland Codarts Művészeti Egyetem, valamint a Zeneakadémia – közös projektjét zárja ez a koncert. A műsort Rotterdamban, Arie van Beek karmester vezetésével tanulják be a közreműködők, majd ott is előadják a budapesti hangverseny előtt. A holland Louis Andriessen 1981-es De Tijd (Az idő) című műve Szent Ágoston egyházatya és filozófus szövegére készült, nőikarra és hangszeregyüttesre. Bella Máté a rotterdami de Doelen koncertközpont megrendelésére ugyanerre az apparátusra írta Tabula Smaragdina című kompozícióját. A fiatal magyar zeneszerzőt, a Zeneakadémia oktatóját nemcsak a klasszikus zeneszerzés, hanem a színházi és a popzene is érdekli. Szólistaként Horti Lilla lép színpadra; az ígéretes szoprán énekesnő 2016-ban második díjat nyert a II. Marton Éva Nemzetközi Énekversenyen.
A százötven éve született Pablo Casals (katalánul Pau Casals) a 20. század egyik, ha nem a legnagyobb gordonkaművésze volt. Jellegzetes, éneklő hangot eredményező játékmódja forradalmasította a csellójátékot.
Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián, különleges kétzongorás átiratokat megszólaltatva.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának Liszt születésnapi estje Liszt Ferenc egyik legtitokzatosabb művével, Orfeusz, a mitikus dalnok alakjának szentelt szimfonikus költeményével kezdődik. A darab különleges, nehezen megragadható formája és mindenféle programtól független, absztrakt zenei anyaga az utóbbi években új elemzői megvilágításba került, a Liszt-kutatás éppúgy felfedezte magának ezt a hallatlanul izgalmas Liszt-kompozíciót, mint a modern zeneesztétika.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!